Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teatriseminar “Noor teater”

09.02.2012 17:18

Seminar vaatleb noorte ja teatri kokkupuutepunkte ja omavahelisi ühendusi. Kuidas noor inimene sirgub teatrist mõjutatuna, suundub õppima või harrastama mõnda teatriga seotud ala ning kuidas kutseliselt teatrivaldkonnas töötav noor teatritegija tunnetab oma tulevast teatriteed. Seminaril saab kuulda kolme teoreetilist lähenemist ning kõnelevad ka praktikud ehk teatritegijad enda kogemustest ja mõtetest.
Lähemalt räägitakse Eesti teatrite poolt noortele suunatud teatrist, millisel teekonnal liiguvad noored teatritegijad ning mida tähendavad antud hetkel Eesti teatripildis teatritudengite lavastused ja selle kõrval ka tudengiteatrite tegevus. Oma tähelepanekuid ja kogemusi jagavad TÜ VKA teatrikunsti eriala üliõpilased, pikaaegselt tudengiteatriga tegelenud noored ning ka mõni noor teatritegelane, kes on oma teekonda teatritöös juba alustanud.

Kõnelejad: teatriuurijad Kirsten Simmo (Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi teatriosakonna juhataja) ja Hedi-Liis Toome (Eesti Teatriliidu organisatsioonisekretär) ning lavastaja Jaanika Juhanson (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna juhataja); TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti üliõpilased Vallo Kirs ja Adeele Sepp, Tallinna Tehnikaülikooli tudengiteatri T-Teater liige Lauri Vasko ning mõni noor teatritegelane, kes on oma tee teatris juba leidnud.

Sihtgrupp: teatrihuvilised noored vanuses 18–26 eluaastat, eelkõige määratlusena üliõpilased – 10. Tudengite Teatripäevade osalejad erinevatest kõrgkoolidest üle terve Eesti ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia üliõpilased. Seminar on avatud ka Viljandi linnaelanikele ja teistele huvilistele.

Eesmärk: 10. Tudengite Teatripäevade raames korraldada teatriseminar, mis pakuks üliõpilastele teatrivaldkonda avardavaid teadmisi ning võimalust arutleda noorte täiskasvanute poolt tehtava teatri suundade ja hetkeolukorra üle.