Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teatrirühmitus vorschlag:hammer 12.-14. juunil Vabal Laval

08.06.2015 11:43

Saksa-Šveitsi teatrirühmitus vorschlag:hammer toob 12. juunil Vabal Laval publiku ette humoorika dokumentaalsugemetega lavastuse “Mori No Kokyu”, mis räägib eksootilisena näivast jaapani kogukonna elust Saksamaal Düsseldorfis.

Mängulise, eksperimentaalse, fantaasiaküllase ning kohati humoorika lavastuse teemaks on võõrandumine, identiteedikriis, välismaalaste paratamatu isolatsioon võõras ühiskonnas. Düsseldorfis on suur jaapani kogukond. Inimesed on tulnud põhiliselt tööle – kes lühemaks, kes pikemaks ajaks. Need jaapanlased on loonud Düsseldorfis omaette kunstilise paralleelmaailma – “Jaapani saarestiku Reinimaal“. Lavastuse loomisel lähtusid autorid just sellest, sakslaste jaoks eksootilisest kogukonnast. Etendused Vabal Laval on osa trupi Euroopa ringreisist marsruudil Dortmund-Mülheim-Tallinn.
 
Saksa-Šveitsi teatrirühmituse vorschlag:hammer (Hildesheim/Zürich) tuumiku moodustavad Kristofer Gudmundsson, Gesine Hohmann ja Stephan Stock, kuid oma projektidesse kaasavad nad alati ka teisi etenduskunstnikke. Mainitud kunstnikud on kõik akadeemilise taustaga – nad on õppinud nii teatriteadust kui kultuuriteadusi Hildesheimis, Bernis ja Zürichis.
vorschlag:hammer seob isikupärasel viisil narratiivil põhineva teatri performatiivse esitusviisiga pidades ülioluliseks iga etenduse unikaalsust ja elamuslikkust. vorschlag:hammer alustas koostööd 2009. aastal. Esinetud on olulisemates Saksamaa teatrites: HAU ja Ballhaus Ost Berliinis, Thalia teatris Hambrugis. 2012. ja 2014. aastal oldi Düsseldorfi Schauspielhausi residentuuris, kus töötati lavastustega “Stalker” ja “Mori No Kokyu”.

Autor ja lavastus: vorschlag:hammeri trupp
Dramaturgia: Marie Milbacher
Muusikaline kujundaja: Matthias Meyer
Kunstnik: Thomas Giger
Kostüümid: Mascha Mihoa Bischoff
Mängivad: Kristofer Gudmundsson, Gesine Hohmann, Martin Schnippa, Stephan Stock, Khosrou Mahmoudi, Moritz Brunken.

Etendused: 12., 13. ja 14. juunil 2015 Vabal Laval kell 19.00
Piletid saadaval Piletilevis ja tund enne algust kohapeal
Lisainfo: http://vabalava.ee/programm/mori-no-kokyu/

Külalisetendusi toetavad saksa fond Kulturstiftung des Bundes, EV Kultuurkapital ning Vaba Lava.