Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teatrilabori Haned Krahlis

20.08.2007 16:08

Taasiseseisvuspäeval, 20. augustil kell 19 rullub Von Krahli Teatri lavalaudadele Teatrilabori sellesuvine mängu ja ühiskonna piire kompiv noortelavastus "Haned võlgu". Teksti autor on Eesti punk-legend Villu Tamme, kelle juhtimisel astub lavastuses üles ka aastaid  Eesti pungi laineharjal sõudnud  muusikaline grupeering J.M.K.E. Lavavägesid juhatab sel kevadel TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetanud sünteesi- ja meediumitemaias lavastaja Jaanika Juhanson.

Laval rassivad pea kõik TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia 7. lennu teatritudengid - Anatoli Tafitšuk, Marilyn Jurman, Johannes Veski, Merilin Kirbits, Maarika Mesipuu, Mairi Jõgi, Natali Lohk, Taavi Lepik ja Rauno Kaibiainen, sama kooli vastlõpetanud näitlejanna Kaili Viidas Endla teatrist ning mitmel rindel andekad tantsijad-koreograafid Päär Pärenson /Def Räädu Massive/ ja Ajjar Ausma.
Videopilte loob ja haldab Martin Sookael. Teistlaadse videolähenemise pakub prantsuse kunstnik Patrick Laffont. Lavastuse kunstnik on moekunstnik Kalle Aasamäe. Valguskunstnik on Priit Adlas. Rippumis- ja ronimistehnikaid konsulteerib Margus Terasmees, rusikalööke Hellar Bergmann.

"Mina ei tea pungist mömmigi,"väidab noorlavastaja Jaanika Juhanson. "See ei ole punklavastus selles mõttes, et me räägiks pungist või teeks seda punk-stiilis. Meie räägime piiridest. Inimeses, ühiskonnas, elus. Kus on piir pättide ja politseide ja inimeste ja hanede vahel. Kus on piir nalja ja rumaluse vahel. Mängu ja valu vahel. Me räägime lihtsatest asjadest. Et ahnus on nõme. Kitsarinnalisus ja sallimatus on vastik. Silmakirjalikkus on jäle. Aga vaatamata sellele on elada tore. Kas see ongi punk?"

"Mina jälle tahaks rõhutada, et see ei ole suvelavastus - see on noortelavastus!", arvab Teatrilabori korraldusjuht Kirsi Ansper. Aga kõik muu, mida noortele suunatud ja noorte tehtud Teatrilabor augustis Von Krahli Teatris vaadata pakub, kehtib ka korraldusjuhi sõnul: "Verisulis lavastajadiplomiga Jaanika Juhansoni ellukutsutud värviline kabareelik jant  pakub ägedate punkmuusikute, uute väljakutsetega silmitsiseisvate noorte näitlejatudengite (ja mitte ainult!) ning kogu loomingulise meeskonna abil välja võimaliku variandi: kust läheb piir?".
"Näiteks piir kommertsprojekti ja lustaka manifestikese vahel," lisab lavastaja Juhanson. Ta peab 1995. aasta Eesti Näitemänguagentuuri näidendivõistlusel premeeritud Villu Tamme teksti ajatult inimveidruste üle muigavaks, mille sisse on siiski peidetud ka veidi läbitungivam sotsiaalne irve." Aga reipalt mängulisi lähenemisi pakub lavalugu kindlasti. Ja ma usun, et mitte ainult spetsiifilselt 'noortele'," kirjeldab Juhanson lavastuse õhustikku.

J.M.K.E ja J.O.C avalugu "Kust läheb piir?" (sõnad Villu Tamme ja J.O.C) saab kuulata Teatrilabori koduleheküljel http://teatrilabor.ee/piir.mov
Samas on ka lavastuse reklaamklippi võimalik vaadata:  www.youtube.com/watch?v=8vCEQbbhV4k (autor Martin Sookael).

Etendusi mängitakse ainult seitse korda 20.-26. augustini.
Etenduste algus kell 19 Von Krahli Teatris.
Piletid (175.-/100.-) saadaval www.piletilevi.ee ja Von krahli Teatri kassas.