Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teatrilabor alustab KuKoga

01.03.2006 10:43

Kolmapäeval, 1. märtsil kell 19 avab Teatrilabor uksed oma vastses asupaigas - endistes Salong-Teatri ruumides, Kaarli pst 9.

Avaüritusel esitletakse noorte koreograafide Ajjar Ausma ja Revo Kopluse lühitantsulavastusi, saab näha TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia valguskujunduse üliõpilaste installatsioone ning esineb indie-etno-jazzi viljelev noortebänd Mantra Gora. Samuti esitletakse kolmapäeviti toimuma hakkavat ja erinevaid kunstikammervorme siduvat KultuuriKolmapäevade ehk KuKo sarja. 

Lähiaegadel on Teatrilaboris tulekul teatriloolised lühilavastused Hilda Gleserist (lav. Jaanika Juhanson) ja Hella Wuolijoest (lav. Helen Rekkor), vanalinnapäevade aegu rändteatrilavastus "Tristan ja Isolde" (lav. Jaanika Juhanson) ning juunis punkmuusikal Villu Tamme näidendi "Haned võlgu" põhjal (lav. Jaanika Juhanson).

End katselavana identifitseeriv Teatrilabor on välja kasvanud Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi juures alustanud Assauwe Teatrist. "Kindlasti ei lõpe meie side muuseumiga," lubab Teatrilabori kunstiline juht Jaanika Juhanson. "Assauwe teater jääb Teatrilabori ühe projektina alles, sidumaks noortele mõeldud teatriloolisi lühilavastusi endistest ja praegustest teatritegelastest." Teatrilabori näol on tihenenud ka side noorte loojate haridusandja - Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiaga. Teatrilabor pakub ühe praktikabaasina veelgi laiemat rakendust õppivatele kultuuripraktikutele ja -korraldajatele. Samas aga ollakse avatud kõigile huvitavatele koostöövormidele.

Teatrilabori tegevkoosseis:
kunstiline juht Jaanika Juhanson (TÜ VKA teatrikunsti üliõpilane),
tegevjuht Kirsi Ansper (TÜ VKA kultuurikorralduse üliõpilane),
projektijuht Eneli Järs (TÜ VKA kultuurikorralduse üliõpilane),
haldusjuht Harlet Orasmaa (TÜ VKA kultuurikorralduse üliõpilane),
KuKo projektijuht Heimar Lill (kultuurikorralduse üliõpilane),
Priidu Adlas (valguskujunduse üliõpilane),
Helen Rekkor (teatrikunsti üliõpilane).

Lisainfo:
Jaanika Juhanson
Teatrilabori kunstiline juht
55 44 662

Kätrin Roosileht
Teatrilabori pressiesindaja
51 62 591
[email protected]