Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teatrikuud tähistatakse improkirjutamise õhtuga

01.03.2013 15:03

9. märtsil kell 16.00 toimub Tallinna Toomklubis (Vene tänav 6) teatrikuu tähistamiseks avalik improkirjutamise õhtu, kus viiakse kokku kirjanikud ja publik ning näidatakse, kuidas sünnivad teatritekstid.

Ürituse organisaator Marite H. Butkaite kirjeldab improkirjutamist järgmiselt: „Nagu nimigi ütleb, ühendab see improvisatsiooni ja kirjutamise, kirjanikud ja publiku. Avalikke kirjutamisi on aktsioonide korras toimunud varemgi, kuid improkirjutamise puhul on publiku roll suurem ja kirjutajatel pole valmismõeldud lahendusi, vaid kõik sünnib nüüd ja praegu.“

Improkirjutamise õhtu toimub teist korda. Esimest korda leidis see aset eelmisel kevadel Tartus Genialistide klubis ja nüüd on jõudnud kord pealinna kätte. Kirjutajatena astuvad üles noored Eesti näitekirjanikud ning dramaturgid (Mehis Pihla, Aire Pajur, Siret Paju, Martin Nõmm). „Eelnevalt on paigas kirjutamisülesannete raamid, kuid lõplikud detailid ja lüngad täidab siiski publik. Kui improteatris sünnib etendus näitlejate ja vaatajate koostöös, siis improkirjutamisel sünnivad samamoodi tekstid, mille näitlejad T-Teatrist ka kohapeal ette loevad,“ lisab Butkaite.

Drakadeemia on erakool, mis alustas tegevust 2008. aastal näidendikirjutamiskursustega. Sel hetkel tundus kursuse algataja Siret Pajule, et teatrimaastik januneb uute häälte, mõtete ning lähenemiste järele. Tänaseks on Drakadeemia ametlikult registreeritud kool, mis pakub lisaks näidendite kirjutamisele ka loovkirjutamisõpet. T-Teater on Tallinna Tehnikaülikooli juures 2001. aastal tegutsema asunud tudengite teatritrupp, mille tegemistest saab rohkem lugeda kodulehelt www.tteater.ee.

Üritus toimub 9. märtsil kell 16.00 Tallinna Toomklubi teatrisaalis (Vene tn 6) ja sissepääs on prii.

Lisainfo
Marite H. Butkaite
+372 555 118 44
[email protected]
www.drakadeemia.eu