Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teatrikuu esimene preemia läheb Doktor Klounidele

20.03.2009 12:19

ASSITEJ Eesti Keskus annab 20. märtsi rahvusvahelisel laste- ja noorteteatripäeval üle Tähelepanuteatri preemia heategevusorganisatsioonile Clinic Clowns Eesti.
MTÜ Clinic Clowns Eesti loodi 2006. aastal. Eriväljaõppega Doktor Klounid külastavad igal nädalal Tallinna ja Tartu lastehaiglate lapsi, jagavad neile hellust ja tähelepanu, viivad lapsed mängude ja vallatuste maailma ning võimaldavad näha haiglakeskkonda rõõmsamana. ASSITEJ Eesti Keskuse värske juhi Toomas Trossi sõnul teeb haiglaklounide organisatsioon eesotsas Romola Veskeri ja Ralph Stoppelsteeniga tänuväärset tööd, toetudes seejuures heasoovlikele annetajatele. Eelkõige vajatakse aga ühiskonna tuge ja tunnustust, mida laste- ja noorteteatri preemia neile ka pakub.
Preemia antakse üle 20. märtsil Tallinna Lastehaigla saalis (Tervise 28) pärast kell 11 algavat Doktor Klounide kevadkontserti. Seejärel külastavad haiglaklounid palatite lapsi, kes ei saanud saalietendust jälgida.

Lasteteatripäev jätkub Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliiniku saalis (Lunini 6) kevadkontserdiga kell 15 ning sellele järgneb Doktor Klounide visiit meditsiinilinnaku teiste lasteosakondade palatitesse. Lastele lähevad külla Laura Telling, Ingrid Tiido, Jaanek Puu, Kaja Leppoja, Marika Reiko, Aita Vaher, Marek Tammets, Haide Männamäe ja Toomas Tross.

ASSITEJ Eesti Keskus on ülemaailmse laste- ja noorteteatreid ühendava organisatsiooni esindaja Eestis. Tähelepanuteatri preemiat antakse lasteteatripäeva raames välja alates 2007. aastast. Auhinna eesmärk on väärtustada teatritegijate tähelepanelikku, hoolivat, loominguliselt julget ja ausat suhet noorde vaatajasse. Eelmistel aastatel on auhinnaga pärjatud Sven Heiberg koos trupiga Rakvere Teatri lavastuse "Kuidas elad... Ann?" eest ning lavastaja Rein Agur.