Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teatrikuu Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis

01.03.2013 13:50

TMM logoMärtsikuu on teatrikuu,  emakeelepäeva kuu, raamatukuu - kuu, kus oma emakeelele ja rahvuskultuurile muude toredate askelduste kõrval pisut enam aega ja tähelepanu pühendada.

Seepärast pakub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum nii väikestele kui suurtele mitmesuguseid üritusi:

Haridusprogramm „Kratimäng“ kutsub pilku heitma pärimuskultuurile ja teatrile - kuidas on omavahel seotud mütoloogiline tegelane Kratt, teater ja ballett. Kuidas on vanad eestlased ebausku suhtunud ja kas ebausk saadab meid ka tänapäeval? Missugused viperused saatsid balleti „Kratt“ lavastajaid või helilooja Eduard Tubinat töö käigus? Lapsed saavad omale kaasa meisterdada hea õnne talismani. Programmile ootame algklasse ja lasteaedade vanemate rühmade lapsi. Vabad ajad on veel 12. märtsil kell 11.00 ja 12.00.

Emakeelepäeva tähistame 14. märtsil, mil kutsume põhi- ja keskkooliõpilasi teatriloengule „Tammsaare teatrilaval“. Kas kõige tuntuma eesti kirjaniku teoste põhjal on loodud ka kõige paremaid lavastusi? Kõigile loengule tulijatele on samal päeval tasuta sissepääs Kadriorus asuvasse Tammsaare muuseumisse.

21. märtsil kell 18.00 astub Särevi Teatritoas (Tina tn 23-13) publiku ette näitleja, laulja ja särav loomeinimene Peeter Volkonski, kes esitab oma luuletusi ja laule näitlejate luuleõhtute sarja "Pajats või poeet" raames.

Rahvusvahelist teatripäeva tähistame 26. märtsil kell 15.00 eesti balleti võimsate naiste - Kaie Kõrbi, Mai Murdmaa, Tiiu Randviiru, Mare Tomminga, Age Oksa jt seltsis kohtumisõhtul "naine=ballett".

Raamatukuu auks pakume muuseumi trükiste sarja „Elavik“ raamatuid soodushindadega.

--
Teate edastas
 
Eeva Helme
 
Teabejuht
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Tel: 6418165
E-post: [email protected]
http://www.tmm.ee