Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teatrikunsti 6. lennu diplomilavastuste nädal

26.05.2007 15:53

21.-26. maini on toimub Viljandis, Pärnus ja Tallinnas TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti 6. lennu diplomilavastuste nädal. Sel kevadel lõpetavad kooli näitlejatena Sten Karpov, Liis Laigna, Triin Lepik, Priit Loog, Jaanus Mehikas, Veljo Reinik, Kaili Viidas, näitleja ja lavastajana Sven Heiberg ning lavastajatena Jaanika Juhanson ja Kati Kivitar.

Diplominädala avab esmaspäeval, 21. mail TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia Mustas saalis lavastaja õppesuuna üliõpilase Kati Kivitari reality-draama "PAAR".

Järgmistel päevadel, 22. ja 23. mail Pärnu Endlas ja 24., 25. ja 26. mail Tallinna Linnateatri Hobuveskis toimuvad näitlejatudengite diplomietendused. Mängitakse Dario Fo jumalavallatut farssi "Müsteerium Buff", lavastajaks Peeter Raudsepp; Anton Tšehhovi näidendit "Kolm õde", mille lavastaja ja koreograaf on Oleg Titov Ugala Teatrist ning Kalju Komissarovi ja lavastajatudengi Sven Heibergi ühistööna sündinud Janusz Glowacki lavalugu "Fortinbras jõi end täis".  Lavale astuvad noored näitlejad Sten Karpov, Liis Laigna, Triin Lepik, Priit Loog, Jaanus Mehikas, Veljo Reinik, Kaili Viidas ning lavastajatudengid Sven Heiberg ja Siim Angerpikk.
         
TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia 6. lennu näitlejatudengid ei ole teatrilavadel enam uustulnukad. Laiemale avalikkusele on nad tuntud oma esimese diplomilavastuse "Müsteerium Buff" (lavastaja Peeter Raudsepp), Ugala jõulumuusikali "End-Sa-Pese" (lavastajatudeng Jaanika Juhanson) ning suvise laulu- ja lustimängu "Kilplased" (lavastaja Katri Aaslav-Tepandi) kaudu.

Kevadel lõpetavad TÜ VKA teatrikunsti 6. lennu lavastaja õppesuuna Jaanika Juhanson, Kati Kivitar ja Sven Heiberg, kelle diplomitööd on tehtud erinevates Eesti  teatrites. Jaanika Juhanson lavastas Ugalas jõulumuusikali "End-Sa-Pese", ER Raadioteatris kuuldemängud "Laste Maailm" ja "Mardileib" ning Teatrilaboris noortelavastuse "KrabattabarK". Eesti Nukuteatriga koostöös sündis uue Noorsooteatri avalavastusena reality-draama "PAAR", mille lavastajaks on Kati Kivitar.  Rakvere teatri lavale jõudis Sven Heibergi noortelavastus "Kuidas elad?...Ann?!", mis on pälvinud ka esimese Tähelepanuteatri preemia.

Sügisest ootab 6. lennu kõiki näitlejaid ja lavastajat Sven Heibergi Pärnu Endla Teater - nende esimene koduteater. Lavastaja Jaanika Juhanson jätkab Teatrilabori kunstilise juhina, lisaks asub tööle õppejõuna TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias. Lavastaja Kati Kivitar jätkab lavastaja eriala magistriõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.  


Kontakt:
Katri Aaslav-Tepandi
TÜ Viljandi  Kultuuriakadeemia Teatrikunsti õppekava hoidja
Telefon: 56453144 
Meiliaadress: katri.aaslav-tepandi@ut.ee