Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teatrikriitika vestlusring 24. jaanuaril lavakoolis

15.01.2015 10:31

Laupäeval, 24. jaanuaril kell 14 toimub lavakunstikoolis (Toom-Kooli 4) teatrikriitika vestlusring “Kriitik vs praktik. Kuidas lugeda kriitikat ja kuidas vastata meediale?”

Vestlusringis räägivad:
Ott Karulin – Sirbi peatoimetaja, teatrikriitik
Keiu Virro – ETV saate “Ringvaade” toimetaja, Klassikaraadio saate “Teatriluup” toimetaja-saatejuht, teatrikriitik, Müürilehe kolleegiumi liige
Evelin Lagle – tantsukriitik ja -uurija, ajakirja Tantsuinfo Kuukiri toimetaja
Vestlust juhib Eva-Liisa Linder.

Arutletakse teemadel: Kuidas lugeda kriitikat? Kriitika eri žanrid. Kriitiku ja praktiku dialoog? Mis juhtub, kui praktik esineb meedias ehk mis toimub “Ringvaate” diivanil?
Olukorras, kus on tekkinud rohkelt uusi esinemisstiile, nt tantsulised performance’id, püstijalukomöödiad, muusikainstallatsioonid – mis on teater ja mis ei ole?
Kuidas töötab tantsuteatrikriitik? Kuidas puhtfüüsiline etendus sõnadesse tõlkida? Ja mida teha siis, kui tantsulavastuses isegi enam ei tantsita?
Kas see on ok, kui kaasaegse tantsu etendusel tunnen vajadust saalist välja joosta, sest 1. ise tantsin paremini, 2. väljakannatamatu on vaadata teisi monotoonselt taidlemas, kui ise trenni teha ei saa, 3. ma ei saa aru, miks selle eest raha võetakse? Kas selline piin saab olla lavastuse eesmärk?

Need ja teised küsimused tulevad vestlusringis arutamisele.

Üritus on tasuta ja kõigile avatud. Kuulajate küsimused on oodatud!

Ürituse lehekülg: https://www.facebook.com/events/416306145189608/

*
Vestlusring leiab aset omaalgatuslike kultuurimeediate kriitikakursuse raames, mis on ellu kutsutud Artishoki, Müürilehe, Rada7, U, Värske Rõhu, ÕU ning Lasteteatri blogi poolt.
Üritus toimub omaalgatuslike kultuurimeediate (Hasartmängumaksu nõukogu 2014. aasta suurprojekti toetuse), EMTA lavakunstikooli ja Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühenduse koostööna.