Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teatrifotograaf Armin Alla tööde näituse avamine

14.10.2019 14:57

Rahvusooper Estonia Valges saalis toimub 21. oktoobril kell 16.00 teatrifotograaf Armin Alla fotonäituse "Teater objektiivis" avamine. Endine Estonia balletitantsija oli teatri fotograaf aastatel 1944-1959. 

Avamisel esitab tuntud operettidest meloodiaid Väino Puura, keda saadab klaveril saadab Riina Pikani. Näitus on avatud teatri I rõdu jalutuskaarel 6. jaanuarini 2020.
 
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis säilitatavast umbes 7000 negatiivist on näitusele valitud 14 tööd, tuntumad nendest on Georg Otsa portree "Don Juani" nimirollis ja foto Helmi Puuri Odette / Ottilie kaksikrollist etenduses "Luikede järv". Fotod ilmutas-kinnitas negatiividest teatri- ja muusikamuuseumi fotokoguhoidja Mart Laul täpselt samal viisil nagu seda tegi Armin Alla 75 aastat tagasi.
 
Armin Alla tütar, teleajakirjanik Tiina Park: "Näitusele valisime pildid koos Mart Lauluga, kes on digitaliseerinud kõik negatiivid, mis isa andis muuseumile üle enne oma surma. Tema fotod teeb eriliseks see, et need on lavastatud - enne etendust või etenduse läbimängu ajal. Seisin kõrval, kui isa fotografeeris oma ateljees Georg Otsa Don Juani kostüümis. Teatris oldud 15 aasta jooksul jõudis ta pildistada enam kui 150 lavastust."
 
Armin Alla (1911-1981) lõpetas Tartu Poeglaste Reaalgümnaasiumi, enne Teist maailmasõda õppis Tartus Robert Roodi balletistuudios ja samal ajal Tartu Ülikoolis usuteadust. Elukutselise fotograafi oskused omandas vendade Parikaste ateljees Tallinnas (1943). Estonia teatri fotograafina asus ametisse 1944. aastal ja hiljem töötas fotokorrespondendina ajalehes "Kodumaa" (1959-1977). Esimene isiknäitus toimus 1961. aastal Harju tänava galeriis.