Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teatrifestivali DRAAMA piletite müük algab 1. juulil

30.06.2016 17:28

DRAAMA 2016
1. juulil 2016 tulevad Piletilevisse müüki Eesti Teatri Festivali DRAAMA 2016 piletid. 
Käesolevast aastast on taaskord muutunud DRAAMA festivali formaat. DRAAMA 2016 kunstiline juht on Ivar Põllu ja festival korraldatakse koostöös Tartu Uue Teatriga.

5.-11. septembrini saab Tartus näha Eesti teatri paremikku. Programmis on nii käesoleva aasta Eesti teatri aastaauhindade laureaadid ja nominendid kui ka lihtsalt väga hea teater, mis ilma festivalita kunagi Tartusse ei jõuaks.

Tartu publikuni jõuavad eelmisel hooajal sõnalavastuste žürii poolt esile tõstetud lavastused, mis paistavad silma suurepäraste lavastajatööde, tugevate rollide ning isikupäraste kujundustega. Publikuni jõuavad DRAAMA vahendusel Vene Teatri "Vaenlane", Eesti Draamateatri "Tartuffe" ja "Valgustaja", Endla Teatri "45 339 km2 raba", Theatrumi ""Delhi" tants" ning Tallinna Linnateatri "Kurbus ja rõõm kaelkirjakute elus".

Oma uut mängupaika Tartus tutvustab etenduskunstide ühisauhinna laureaat Cabaret Rhizome, kes avab Aparaaditehases oma Lõuna-Eesti filiaali - Tartu Erinevate Tubade Klubis jõuavad publikuni auhinnatud "Kuningas Oidipus" ja "Otsuse anatoomia" ning uuem lavastus "Aja materjal".

Lisaks toob DRAAMA 2016 publikuni festivali kunstilise juhi Ivar Põllu eestvedamisel Von Krahli Teatri “Paradiisi”, R.A.A.A.M.i “Libahundi”, Vanemuise “Ürituse”, Kinoteatri “A Festival Piece’i ehk meeleheitlik katse pälvida festivalikutse”, Kanuti Gildi SAALi “Three Left Hours: Everybody’s piece”, TÜ Kammerkoori "Südamepeitjate planeedi" ning kõige väiksemale publikule mõeldud osaluslavastus "Hops-keerdu-pots".

Iseseisva Tornisaali programmiga astub festivalil üles VAT Teater, andes festivali ajal etendusi lavastustega, millega muidu kodusaalist välja ei jõuaks: “Tsaar Saltaan”, “Aadam ja Eeva”, “Varjuprohvet” ning uuslavastus “Revolver”. Kõikide lavastuste puhul on tegemist Tornisaali lavastustega, mida muul ajal Tartus kunagi ei mängitaks.

Erilise sündmusena toimub festivali ajal 650-aastase ajalooga kyogen teatri trupi workshop ja etendus. Kyogen on jaapani koomiline teater, mille traditsioon on jõudnud tänapäeva ühes no teatriga. Traditsiooniliselt olid kyogen-id lühikesed satiirilised vahepalad no etendustes.

DRAAMA 2016 juhatab sisse esietenduste kolmpäevak, kui juba 3. septembril esietendub Tartus Lavakunstikooli 28. lennu tudengite eestvedamisel lavastus “Vallutatud”. Sellele järgneb Labürintteatriühenduse G9 ja Tartu Uue Teatri koostöös sündinud osaluslavastus “Elum” 4. septembril ning VAT Teatri noorte uuslavastus “Revolver” 5. septembril.

Terve festivalinädala jooksul töötab festivalikohvik Tartu Uues Teatris ja Sisevete saatkonnas ning avatud on teatriraamatute ja –plaatide pood. Samuti toimuvad festivali raames erinevad kontserdid ja sündmused, mis on publikule tasuta.

Festivali juhatab 10. septembril välja jõe ääres toimuv teatraalne festivalilaat. DRAAMA 2016 toimub 5.-11. septembrini, festivaliga seotud etendusprogramm vältab 3.-12. septembrini erinevates Tartu etenduspaikades.

Piletid müügil alates 1. juulist Piletilevis.
Vaata programmi draama.ee

Teate edastas:
Katrin Maimik
Draama festivali kommunikatsioonijuht
+37256502721
press@festival.ee
draama.ee