Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teatrifestivali Draama 2012 kuraator on Anu Lamp

12.09.2011 09:57

Eile, 11. septembril lõppes Tartus nädal aega kestnud teatrifestival Draama 2011. Teist aastat pani festivali põhiprogrammi kokku kuraator, kelleks sel aastal oli Kanuti Gildi SAALi ja Baltoscandali festivali kunstiline juht Priit Raud. Teda abistavasse loomenõukogusse kuulusid Margit Tõnson, Ott Karulin ja Laur Kaunissaare. 

Festivalil osales kokku 19 lavastust ning anti 28 etendust. Külastajaid oli sel aastal Draamal kokku ligi 4500. Lisaks 30 väliskülalist (teatriuurijad, kriitikud, näitlejad, lavastajad) Prantsusmaalt, Saksamaalt, Inglismaalt, Soomest, Lätist, USA-st ja mujalt. Festivali eelarve oli ca 120 000 eurot.

Festivali eelviimasel päeval tegi festivali peakorraldaja Margus Kasterpalu pidulikult teatavaks ka järgmise aasta kuraatori, kelleks on näitleja, lavastaja ja tõlkija Anu Lamp.

“Minu jaoks on kuraatori ülesandeks panna kokku ühtne tervik. Kogum, mis mahuks ühe pealkirja alla. See on nagu tervikliku näituse koostamine. Eks kuraatori nimetuski on rohkem teada kunsti- kui teatrivaldkonnas. Loomulikult kaasnevad selle ametiga kohustused, aga kohustustega kaasnevad õnneks ka rõõmud,” ütles Anu Lamp.

“Kõhutunne on ikka see õige, mille järgi uued lavastused põhiprogrammi valida. Ja unustada ei tohiks, et see kõik on siiski omamoodi mäng,” soovitas uuele kuraatorile Priit Raud.

Järgmine Draama toimub 2012. aasta septembris Tartus.

Pilte festivalist saab näha siit: http://www.snap.ee/user/draama/album/festivali_eel

--
Katrin Maimik
Eesti Teatri Festival
Turundus ja kommunikatsioon
t:+37256502721
[email protected]
www.festival.ee