Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teatrid osalevad liikumispuuetega laste heaks jalgpalliturniiril

14.03.2016 13:45

Heategevuslik jalgpalliturniir liikumispuuetega laste heaks
3. aprillil kell 11.00-18.00 astuvad kümme Eesti teatrit vastamisi jalgpalliturniiril A Le Coq Arena spordihallis. Turniir toimub heategevusliku perepäeva raames, mis toetab liikumipuudega lapsi.

Päeva eestvedajale, NUKU teatri näitlejale Mihkel Tikerpalule tuli mõte pähe jooksurajal. “Olen viimaste aastate jooksul nii lauldes, joostes kui suusatades toetanud Maarja Küla,” sõnab näitleja.

“Eesti teatrites on palju jalgpallimängijaid ja -huvilisi. Näiteks teatrite iga-aastaselt spartakiaadil on aastaid teatrite ühisvõistkond mõne teise meeskonnaga omavahel mõõtu võtnud. “Omavahel vutti taguda oleks ju ka mõnus olnud, aga lisaks võistlushimu ja trennivajaduse rahuldamisele võiks ju sellega pakkuda tuge kellelegi, kes seda hädasti vajab,” arvab Tikerpalu.

Jalgpallis astuvad omavahel vastamisi VAT Teater, Ugala, Theatrum, Linnateater, NO99, Draamateater, Estonia, NUKU, Musta Kast ning lavaka ja Viljandi teatrikoolide ühisvõistkond.

Matšide ajal ja vahepeal toimuvad aga mitmed erinevad õpitoad, tervisega seotud ettevõtmised, kontserdid ja muud põnevat. Suurt perepäeva juhib näitleja Veikko Täär. Päeva annavad oma panuse erinevate tegevuste koeratüdruk Lotte, Vanemuise Kollased Kassid, Põhja-Eesti Regionaalhaigla doonorikeskus, MyFitness, Medicum ja mitmed teised asutused. Süüa pakuvad Lomito burgeribuss ja Vana-Torokse talukohvik.

Kõigil on võimalik end proovile panna ratastoolivõistlustel ning õppida häid jalkanippe Martin Reimilt. Viimane on ka perepäeva patroon. Muusikaga sisustab päeva ansambel Kruuv.

Perepäev toimub Eesti Jalgpalliliidu sisehallis, aadressil Asula 4b (A Le Coq Arena kõrval). Päev on kõigile huvilistele tasuta. Liikumispuuetega Laste Tugiühingule saab toetust üles näidata, osaledes suures loterii-allegriis, kus auhindadeks hulk põnevaid tooteid
päeva sponsoritelt.

Perepäeva korraldavad Mihkel Tikerpalu, Hannele Känd ja Anna-Liisa Zirkel koostöös MTÜ Misanzeniga. Päeva toetavad Seesam Kindlustus, Abc Motors, Eesti Jalgpalliliit, Delfi, BalSnack, Orto, Rannarootsi, Kalev, Tele2, Coca-Cola, Fifaa, Tallink, Forum Cinemas, Ragn-Sells ja Ground Pictures.

Lisainfo:
Hannele Känd
Perepäeva korraldaja
5669 8839 / [email protected]