Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teatriajaloo näitus saab järje

28.09.2005 11:48

Kolmapäeval, 28. septembril 2005 kell 16:00 avab Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum teise osa kutselise teatri 100. juubelile pühendatud ülevaatenäitusest. Pealkirja all "OMA PÄIKESE POOLE" tuuakse esile eestiaegse teatrikunsti saavutused.

Rikkaliku fotomaterjali ja kommentaaridega stendid näitavad teatriajalugu aastatest 1920-1940. Selleks perioodiks oli Eestis asutatud juba 4 kutselist teatrit - Vanemuine, Estonia, Endla ja Draamateater. Nüüd ootavad järge muudatused Draamateatri ümber, Ugala ja Tallinna Töölisteatri sünd. Sõnateatri kõrval pööratakse tähelepanu ka teistele teatrikunsti žanritele - ooperile, operetile ja balletile. Sellesse ajajärku jääb Hanno Kompuse ja Eino Uuli  ooperirežii, Ida Urbeli ja Rahel Olbrei tantsuteater ning Agu Lüüdiku säravad operetilavastused primadonna Milvi Laidiga eesotsas.

Kutselise teatri algaastaid käsitlev näitus "Sihiseadjad, alustajad" oli muuseumis üleval eelmise aasta sügisel. Ülevaade teatriloost jätkub kolmanda osaga, kus tähelepanu all on teatritegijad sõjajärgsest perioodist kuni tänaseni. Kõik kolm osa ühinevad 2006. aasta jaanuaris suureks ülevaatenäituseks Rotermanni soolalaos. Näituste materjalidest annab Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum välja põhjalikud kataloogid. Esimene kataloog "Sihiseadjad, alustajad" nägi trükivalgust kevadel ning seda saab osta muuseumi raamatuletist.

Näituse "Oma päikese poole" koostajad on Kalju Haan, Kirsten Simmo, Irja Vaher ja Simmo Priks, kunstnik on Liina Unt. Näitus on muuseumi trepihallis, Müürivahe 12 üleval kuni novembri lõpuni.

Näitus avatud: K- P kell 10.00 - 18.00

Kirsten Simmo
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, Tallinn 10146
64 46 407, 644 2884
info@tmm.ee
www.tmm.ee