Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teatri NO99 “Ühtne Eesti” võitis Praha Kvadriennaali peapreemia

24.06.2015 21:08

PQ 2015 Ühtne Eesti22. juunil toimunud auhinnatseremoonial Archa teatris pälvis Teatri N099 "Ühtse Eesti" teemaline ekspositsiooni Praha lavastuskunstnike kvadriennaalil peapreemia (Golden Triga). Lisaks pälvis Eesti ekspositsioon kuldmedali innovaatilise lähenemise eest lavakujundusele. Peaauhinnale nomineeriti Läti ja Soome ekspositsioonid.

Kuldmedali parima näituse disaini eest võitis Belgia, parima kuraatori kontseptsiooni eest tunnustati Hollandit ning parima lavastuse disaini tiitli sai Hiina. Praha kvadriennaali žürii koosseisus: Kirsten Dehlholm, Antônio Araújo ja Dmitrij Krymov (lavastajad); Eloise Kazan, Katrina Neiburga, Kamila Polívková ja Dominic Huber (stsenograafid ja kunstnikud); teoreetik Joslin McKinney ja arhitekt Radivoje Dinulavi andis välja kokku 22 auhinda. Rohkem infot auhindade kohta leiad kvadriennaali kodulehelt.

Teater NO99 kureeritud väljapanekul osalesid mitmel päeval Teater NO99 näitlejad, kes kehastusid "Ühtse Eesti" frantsiisimüüjateks. Näitlejate sõnul oli huvi üllatavalt suur - "Ühtse Eesti" kaks näituseruumi olid pidevalt rahvast täis. Paljud avaldasid ka siirast soovi korrata "Ühtset Eestit" oma koduriigis ning NO99 on asunud juba nõustama paari vastavat projekti. Seega võib korduda "Ühtne Eesti" peagi mitmes maailma riigis. Lisaks näitlejatele näidati kahes parteikontoriks rüütatud näituseruumis lühendatud versiooni dokumentaalfilmist "Kust tekib tolm ja kuhu kaob raha", eksponeeriti plakateid, jagati võimuletuleku brošüürikesi ning näidati uusi ingliskeelseid "Valimiskoole". Valimiskoolid ja lühendatud versioon filmist on üleval ka "Ühtne Eesti" kodulehel eestieest.ee. 

"Ühtse Eesti" projekti valis Praha kvadriennaalile Eesti Lavastuskunstnike Liit, kes oli ka väljapaneku korraldaja. Teater NO99 osalemist Praha kvadriennaalil toetasid Eesti Kultuurkapital ja Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium.

PQ Ühtne Eesti
Rohkem infot:
Eero Epner
[email protected]

Fotode autorid: J. Hejtmanova ja Martina Novozamska