Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teatri- ja Muusikamuuseumis käivitub ürituste sari NooredHingedPikadSammud

05.04.2005 12:33

Neljapäeval, 7. aprillil kell 16.00 alustab Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum noortele mõeldud ürituste sarja NooredHingedPikadSammud teemaõhtuga "Kaidu".
Õhtu jätkub A. H. Tammsaare jutustusel põhineva noortelavastusega "Noored hinged", mille lavastajaks on Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti tudeng Jaanika Juhanson. Sel kevadel pöörab Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum oma näo laste ja noorte poole ning tuleb välja uudse noorteprogrammiga NooredHingedPikadSammud ehk NoHiPiSa.

Teemaõhtuid, etendusi ja kohtumisõhtuid erinevate teatrierialade inimestega hakkavad läbi viima noored ise, kes on koondunud nimetuse alla Assauwe Teater. Ametlikult juuni algul avatavasse väiketeatrisse kuuluvad Viljandi Kultuuriakadeemia (VKA) lavastajaõppe üliõpilane Jaanika Juhanson, VKA kultuurikorralduse tudengid Eneli Järs ja Kirsi Ansper ning VKA valguskujunduse üliõpilane Priidu Adlas.

Ürituste sihtgrupina nähakse nii pealinna kui kogu Eesti teatrihuvilisi lapsi ja noori. Oodatakse kõiki teatriringides ja kooliteatrites osalevaid õpilasi, kelle jaoks muuseumi noorteüritused võiks kujuneda sarnaste huvidega eakaaslaste kohtumispaigaks.

Esimene teemaõhtu on pühendatud 1950-70tel peamiselt Vanemuises tegutsenud lavastaja Epp Kaidule, kel on aprillis 90. sünniaastapäev (1915-1976). Huvitavat lavastajaisiksust tutvustades ei kasuta tudengid mitte akadeemilise loengu või vestlusringi vormi, vaid püüavad ajastut ja inimest edastada teatraalse miniatuuri abil.

Õhtu teises pooles tuleb esitusele 2-vaatuseline noortenäidend "Noored hinged" A. H. Tammsaare jutustuse põhjal. Nii lavastaja Jaanika Juhanson kui näitlejad Sten Karpov, Kaili Viidas, Priit Loog, Liis Laigna, Jaanus Mehikas ja Veljo Reinik on Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti VI lennust. Lisaks on kaasategevad Silja Miks teatrikunsti V lennust ja Lauri Lüdimois jazz-pop-muusika erialalt (viimaselt pärinevad ka viisid etenduses kõlavatele lauludele). Lavastuse valguskujunduse on loonud VKA tudeng Priidu Adlas, keda võib pidada ühenduslüliks teemaõhtu ja etenduse vahel. Nimelt on tegemist teemaõhtu kangelanna Epp Kaidu lapselapsega.

Üritus toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi sinise laega saalis Müürivahe 12.

Pileti hind on 25 krooni. Sama piletiga saab vaadata ka Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi püsiekspositsiooni.


Kirsten Simmo
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi teatriosakonna juhataja
tel 6442884, 55 639 219
[email protected]
www.tmm.ee