Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teatri- ja muusikamuuseumis avati näitus Molière’ist Eesti lavadel

11.10.2022 12:38

Teatri- ja muusikamuuseumis avati 10. oktoobril 2022 näitus “100 aastat Molière’i fotodel”, mis sündis koostöös Prantsuse Instituudiga Eestis.

Jean-Baptiste Poquelin ehk Molière sündis Pariisis 15. jaanuaril 1622. aastal. Ka neli aastasadat hiljem on ta jäänud maailma üheks kõige tõlgitumaks, mängitumaks ja hinnatumaks dramaturgiks. Molière’i loomingul on oluline roll ka eesti teatri ajaloos. Enamus tema näidenditest on tõlgitud eesti keelde ning need on korduvalt meie teatrite lavadele jõudnud. 

Teatri- ja muusikamuuseum ning Prantsuse Instituut Eestis kutsuvad huvilisi fotorännakule, mis viib ajas tagasi tuttavate nägude ja lavastuste juurde. Näituse külastaja teed ristuvad Harpagoni, härra Jourdaini, Nicole’i, Dorimène’i, Sganarelle’i, Elvira, Arnolphe’i, Argante’i ja Alceste’iga, aga kohtutakse ka Toomas Tondu, Salme Reegi, Aino Talvi, Juhan Viidingu, perekond Petersonide, Anu Lambi, Elmo Nüganeni, Ülle Kaljuste, Rein Oja, Liina Olmaru ja paljude teistega. Fotosid täiendavad kostüümid, kingad ja kübarad teatri- ja muusikamuuseumi kogudest ning Eesti Draamateatrist.

Näitus jääb muuseumi Assauwe tornis avatuks 4. detsembrini 2022.

Pildil Salme Reek ja Aleksander Mägi Eesti Draamateatri lavastuses "Ebahaige" (1936). Foto: J. ja P. Parikas