Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teatri- ja Muusikamuuseumis avatakse Andrus Kivirähki audiolavastus “21 mälestust”

02.09.2021 15:03

Teisipäeval, 7. septembril 2021 avatakse Teatri- ja Muusikamuuseumis Andrus Kivirähki audiolavastus "21 mälestust".

Audiolavastuses räägivad Eesti teatri- ja muusikainimeste isiklikud asjad oma lugu Eesti tuntud näitlejate häältega. Nii näiteks saavad meenutusteks sõna Voldemar Panso soni, Ants Lauteri mootorratas, David Otto Wirkhausi kornet, aga oma elukäigust pajatab ka hülge maost tehtud torupill.  

Teatri- ja Muusikamuuseumi eksponaatidele kõnevõime andnud Andrus Kivirähk on kirjutanud audiolavastuse saateks järgmist: "Muuseum on täis asju, suuri ja väikeseid. Need asjad on vanad ja neil on kuulsusrikas minevik – maestrod on neid tarvitanud, rahvakunstnikud käes hoidnud. Nad on pesitsenud oma peremeeste taskus või riidekapis, oma perenaiste diivanil või puhvetis. Mida kõike nad mäletavad! Kui nad ainult saaksid rääkida! Ja palun väga – nüüd on neil viimaks see võimalus! Ajaloolised esemed muuseumivitriinis avavad suu ning jagavad meiega oma hindamatuid mälestusi. Meenutavad teatri- ja muusikamaailma suurkujusid, kelle majapidamisse neil oli kunagi õnn kuuluda. Kusjuures ära märkima peab ka seda, et vanadele asjadele on lahkelt oma häält laenanud 21 tuntud eesti näitlejat. Aastad kuluvad ja ka need hääled saavad kord ajalooks. Ning muuseum on jälle väärtuslike eksponaatide poolest rikkam."

Oma hääle on eksponaatidele andnud Ivo Uukkivi, Margus Prangel, Mait Malmsten, Aarne Soro, Jaan Rekkor, Margus Tabor, Taavi Teplenkov, Tambet Tuisk, Tõnu Oja, Harriet Toompere, Katrin Pärn, Ülle Kaljuste, Kalju Orro, Kersti Heinloo, Liisa Pulk, Piret Simson, Peeter Oja, Kersti Kreismann, Riho Kütsar, Ago Anderson ja Jan Uuspõld.