Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teatri- ja Muusikamuuseumi kogud on uurijatele avatud septembrikuu lõpuni

06.09.2023 14:24

Teatri- ja Muusikamuuseumi kogud on uurijatele avatud 2023. aasta septembrikuu lõpuni, taas avanevad need Maarjamäe ajalookompleksi hoidlates uurimiseks 2024. aasta alguses.

Seoses Teatri- ja Muusikamuuseumi arenduste ning hoone tulevase kapitaalremondiga kolitakse TMM kogud sügisel kaasaegsematesse ning nõuetele paremini vastavate hoiutingimustega Ajaloomuuseumi Maarjamäe kompleksi hoidlatesse.

Kolimine hõlmab peamiselt teatri ja muusika arhiivkogusid, fotokogusid ning raamatukogu. Kolimisega paranevad väärtuslike kogude hoiutingimused.

Digiteeritud ning MuISis kättesaadavad materjalid on sõltumata ajast ja kohast interneti teel kättesaadavad. Samuti jäävad avatuks kogud, mis on hoiustatud Suur-Sõjamäe hoidlas.

Uurijad on Teatri- ja Muusikamuuseumisse (Müürivahe 12) oodatud materjalidega kohapeal tutvuma septembrikuu lõpuni. Seejärel algab kolimisprotsess ning kogud on Maarjamäel taas uurimiseks avatud 2024. aasta alguses.

Küsimustega kogude ja kogude kolimise teemadel palun kirjutada e-posti aadressil [email protected]

22. märtsil 2024 tähistab Teatri- ja Muusikamuuseum oma 100. sünnipäeva, selleks puhuks avatakse hoone endistes näituse-, hoidla- ja tööruumides muuseumi juubelile pühendatud suurnäituse.

Pildil Teatri- ja Muusikamuuseumi Assauwe saal. Foto: Ajaloomuuseum