Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teatri- ja muusikamuuseum tähistab sõbrapäeva kahe uue trükise esitlusega

14.02.2007 17:27

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum esitleb kolmapäeval, 14. veebruaril kell 16.00 oma teist aastaraamatut "AegKiri2. Eesti Kutseline Teater 100" ning väiketrükiste sarja Elavik neljandat raamatut "Kes nägi Kratti? Eesti rahvusballeti sünd". 

Mahukas juubeliraamat "AegKiri2" on pühendatud lõppenud aastal tähistatud eesti kutselise teatri 100. aastapäevale ning sisaldab artikleid nii muuseumi ürituste kohta kui ka teatriajaloo osas laiemalt. Lugeda saab Debora Vaarandi mälestusi Voldemar Panso kohta, Liina Pihlaku meenutusi Kaarel Irdist, Andres Särevi mälupilte Liina Reimanist jpm. Nii kaasaja sündmusi kui ka teatriajalugu illustreerivad unikaalsed fotod muuseumi kogust. Raamatu koostaja ja peatoimetaja on teatriosakonna juhataja Kirsten Simmo. Raamatut saab osta muuseumis hinnaga 200.- krooni.
"AegKiri1" ilmus 2004. aastal Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi 80. juubeliks ning oli pühendatud muuseumi asutamisele. 
 
Raamat "Kes nägi Kratti? Eesti rahvusballeti sünd" on samuti pühendatud lõppenud Eesti Teatri Aastale. Raamat sisaldab mälestusi Eesti esimese rahvusballeti Eduard Tubina "Kratt" saamisloost, lavastustest ja ebausust Vanemuises ja Estonias. Mälestusi jagavad helilooja Eduard Tubin, lavastajad Rahel Olbrei, Ida Urbel, Ülo Vilimaa ja Mai Murdmaa ning Eino Tubin. Lisaks mälestustele on raamatus valik Krati folkloorseid kirjeldusi Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivist ning rikkalik fotomaterjal. Raamatu koostas kunstikogu hoidja Seidi Raid. Raamat on müügil muuseumis hinnaga 125.- krooni.

Trükiste kujundaja on Kadi Pajupuu.
 
Lähemalt saab tutvuda muuseumi poolt väljaantud trükistega koduleheküljel www.tmm.ee

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Infotelefon 644 6407
[email protected]