Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teatri ja dramaturgi koostöötingimused vormistati lepinguks

08.12.2021 17:27

6. detsembril 2021 allkirjastasid Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liit ja Eesti Etendusasutuste Liit lepingu, mis sätestab teatri ja dramaturgi vahelised koostöötingimused. Lepingu tekst on leitav lavastajate ja dramaturgide liidu kodulehelt, rubriigist Lepingud.

Leping on esimene teatripraktikute tööd puudutav ametlik dokument, kus on lahti seletatud dramaturgitöö olemus selle kolmes kõige olulisemas loomingulises väljundis: näitekirjanik, dramatiseerija ja lavastusdramaturg. Lepingus on defineeritud nende ülesanded, vastutus ja töötasu miinimummäärad ning teatrite tingimused ja õigused dramaturgide loomingu ning tööprotsessi osas.

12. jaanuaril 2022 toimub Eesti Teatriliidus (Uus tn 5, Tallinn) infopäev dramaturgidele, kus seletame lahti lepingu sisu ja vastame dramaturgide küsimustele. Osaleda on võimalik nii kohapeal kui ka veebi vahendusel. Palume kõigil huvilistel registreeruda SIIN, et teaksime, kui palju osalejaid on oodata ning saaksime saata korralduslikku infot.

Kuigi lepinguga sätestatud tingimused kehtivad ainult Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liidu liikmetele, on infopäevale oodatud kõik dramaturgid, nii ELDLi liikmed kui ka mitteliikmed.


Kaisa Sein
521 3988
korraldus- ja teabejuht
Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liit 
Eesti Lavastuskunstnike Liit 
eldliit.ee
lavastuskunst.ee