Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teater Varius tähistab oma 35. sünnipäeva uuslavastusega “Tuhast tõusnud teater”

31.08.2022 15:03

Teater Varius tähistab oma 35. sünnipäeva uuslavastusega "Tuhast tõusnud teater", mis esietendub 17. oktoobril 2022 kell 18 Vene Teatris.

Lavastuses käsitletakse Estonia teatri saatust alates 1944. aasta saatuslikust märtsipommitamisest kuni uue teatrihoone avamiseni aastal 1947. Aastaid võis ajakirjanduse vahendusel lugeda sellest perioodist, justkui oleks Estonia hävinud sõjatules. Tegelikkuses aga pommitasid Tallinnat Nõukogude Venemaa lennukid. Teatrirahvas jätkas tegevust tollase kino Palace ruumides, kus praegu asub Vene Teater.

Legendaarseid Estonia teatri artiste on Varius tutvustanud kaheteistkümnes erinevas lavastuses ka seetõttu, et aastaid on kestnud koostöö Estonia solistide (René Soom, Priit Volmer, Urmas Põldma, Mati Turi, Helgi Sallo jt) ja muusikutega (ooper-kvartett).

Uuslavastuses mängivad Peeter Kaljumäe, Haide Männamäe (Piip ja Tuut Teater) ning praegused estoonlased René Soom, Urmas Põldma ja Katri Juss. Lavastuse autor ja lavastaja on Heidi Sarapuu, kunstnikud Karmo Mende ja Mare Kõrtsini.

Etendustel (17., 18. ja 19. oktoobril) on võimalik teha annetusi Ukraina koolilaste toetuseks.