Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teater Varius tähistab juubelit

29.10.2007 17:46

Teater VARIUS alustas oma 20. hooaega kahe uuslavastusega. Pidulik juubeliõhtu toimub 29. oktoobril kell 17 Kirjanike Maja saalis ja kannab pealkirja "Mis on meist alles ..." Samanimeline õhtu Jaan Kaplinski loomingust oli üle kahekümne aasta tagasi musta laega saalis ja luuleteatrist sai aastatega teater Varius.

Varius sündis loomeliitude pleenumi ja laulva revolutsiooni ajal,  lavastustega "Arbujate aegu" ja "Umbsed tõed" oldi osake käimasolevatest protsessidest ühiskonnas. Uus aeg vajas sihikindlaid eesmärke ja Variuse ülesandeks jäi tutvustada meie pagulaskirjandust, keelatud või  unustatud kirjanikke. Edasine tee viis Põhjamaade kirjanduse juurde.

Põhirõhk Variuse repertuaaris on eesti kultuuri- ja ajalool. Lavastused on olnud Miina Härmast ja Anna Haavast, Fr.R. Kreutzwaldist, E. Vildest, M. Underist, Fr. Tuglasest, Eesti Kirjanike Liidust, arbujatest, tuulisuilastest jt.

Septembris esietendus Eesti Rahvusraamatukogu teatrisaalis lavastus 1944. aasta sündmustest Eestis pealkirjaga "Helisev viis". Heidi Sarapuu kirjutatud ja lavastatud lugu räägib teatrirahvast, märtsipommitamisest, kodumaalt põgenemisest ja võõrsil kohanemisest. Oktoobris esineti lavastusega Kanadas ja Põhja- Ameerikas. Kordusetendused kodulaval on uuesti novembrikuus.

Heidi Sarapuu