Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teater Vanemuine otsib uut juhti

16.03.2023 13:03

SA Teater Vanemuine kuulutas välja avaliku konkursi, et leida teatrijuht, kellega koos minna vastu järgmistele aastatele. Kandideerimisdokumentide esitamise tähtaeg on 16. aprillil 2023.

SA Teater Vanemuine juhatuse liige ehk teatrijuht vastutab riigi asutatud sihtasutusena töötava teatri igapäevase juhtimise ja arendamise eest, lähtudes teatri kunstilistest ning majanduslikest eesmärkidest.

Teatrijuhilt oodatakse avatud juhtimisstiili ning oskust luua ja hoida loomingulist keskkonda. Suure ja mitmetahulise teatri juhiks kandideerimisel on eelisteks varasem suure (kultuuri)asutuse juhtimise kogemus ning oskus korraldada asutuse majandustegevust.

Kandideerimise eelduseks on Eesti kultuurivaldkonna ja teatrielu tundmine, kõrgharidus, arvestatav kogemus inimeste ja protsesside ning suurte organisatsioonide majandusliku tegevuse korraldamisel.

Praegune teatrijuht Kristiina Alliksaar lahkub ametist omal soovil ja tema viimane tööpäev on 30. juuni 2023.

Oma 153-aastase ajalooga on Vanemuise teater Eesti esimene emakeelne teater, mille asutamine 1870. aastal märgib ühtlasi ka rahvusteatri sündi. Vanemuine on Eesti ja ka lähiregiooni ainus kolmežanriteater, mille repertuaar ühendab endas nii sõna-, muusika- kui tantsulavastusi, aga ka mahukat kontserdirepertuaari. Vanemuise teatris töötab ligi 400 inimest.

Tutvu töökuulutusega Vanemuise teatri kodulehelt. Vanemuise teatri nõukogu ootab kandideerimisdokumente (CV ja visioon teatrist ja teatrijuhi tööst) hiljemalt 16. aprilliks 2023 e-posti aadressile: konkurss@vanemuine.ee

Pildil Vanemuise suur maja. Foto: Tarmo Haud