Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teater Vanemuine ei leidnud avaliku konkursiga teatrile uut juhti

28.04.2023 14:10

Sihtasutuse Teater Vanemuine nõukogu kuulutas konkursi praeguse teatrijuhi Kristiina Alliksaare lahkumise järel vabanevale Vanemuise juhi ametikohale luhtunuks, teatas nõukogu esimees Urmas Klaas.

"Huvi teatrijuhi ametikoha osas oli, kuid kandidaatide kogemuslik baas ja visioon ei vastanud nõukogu ootustele. Nõukogu otsus oli konsensuslik," lisas ta. Nõukogu otsustas pöörduda kultuuriministri poole ning lähtudes etendusasutuste seadusest küsida luba määrata teatrijuht ametisse kuni üheks aastaks uut avalikku konkurssi korraldamata.

Nõukogu andis Urmas Klaasile kui nõukogu esimehele volituse leida sobiv kandidaat või kandidaadid ja pidada eelläbirääkimisi ametikohale kandideerimiseks. "Seejärel toimub vestlusvoor nõukogus ja enne nõukogu otsust toimub ka konsultatsioon teatripere esindajatega," lisas Klaas.

Sihtasutus Teater Vanemuine oli kuulutanud välja avaliku konkursi, et leida järgmisteks aastateks teatrijuht. Tähtajaks, 16. aprilliks 2023 laekus kolm kandideerimisavaldust. Järgnes dokumentide hindamise voor, mille järel nõukogu koguneski.

Kristiina Alliksaar on teatanud, et lahkub ametist omal soovil. Tema viimane tööpäev on 30. juunil 2023.

Allikas: Tartu Postimees

Pildil Teater Vanemuine. Foto: Priit Lauri