Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teater rändab sel suvel hobustel mööda Eestimaad

26.06.2013 11:37

Sel suvel alustab tegevust uus teater, kes annab Eesti pärimusel põhinevaid etendusi ja rändab juulikuus hobuvankritel kolmes Eesti maakonnas. Rändteater Vaba Vanker koosneb noortest professionaalidest, kes on otsustanud täita Eesti teatrimaastikul puuduva rändava teatri vormi. Sihikule võetakse Eesti pärimus ning tuuakse selle tuum tänapäeva vaataja ette.

Vaba Vankri etenduse oluline osa on eesti pärimusmuusikast ja ürgsetest helidest punutud põimik. Lavastuse toovad vaatajani noored näitlejad ja pärimusmuusikud, kes soovivad pärimuse ja teatri vahel harmoonilist keelt leida.

Eesti imemuinasjuttudest, pärimuslugudest ja -lauludest koosnev lugu viib kaugete aegade taha – sinna, kust kerkivad vaatajate ette erinevad olukorrad ja olendid meie hinge sügavaimatest soppidest. Algab rännak läbi tundmatu maa, mis nõuab vaprust ja tarkust. Kojujõudmine sõltub sellisel teekonnal usaldusest ja armastusest, nagu muinaslugudes ikka. Aga kas muinaslood ka tegelikult on ainult muinaslood? Võib-olla jõuab vaataja meie loo seest tagasi täiesti uue inimesena.

Trupi jaoks on oluline hobuvankritel rändamine. Selline liikumisviis aitab tunnetada praegusele ajale võõrast tempot – aeglust, mis ümbritses neid inimesi, kes lõid omanäolisi laule ja eriilmelisi muinaslugusid. Hindame aeglaste asjade võlu ja anname sellele võimaluse jõuda meieni. Tähtis on, et selliselt rännates saab teatrit kanda neisse piirkondadesse, kus püsivat teatrikoosseisu ei ole.

Vaatama oodatakse igas vanuses inimesi ning neid, kes huvitatud pärimusest, teatrist ja noorte professionaalide mõtetest.  
Vaba Vankri etendused toimuvad:
21. juulil Raplas Promenaadil ja
22. juulil Vändra kirikumõisa pargis, algusega 19.00 ning
25.-27. juulil Viljandi Pärimusmuusika festivalil Esimesel Kirismäel, algust vaata festivali programmist.

Huvilistel on võimalik Rändteatrile hoogu ja toetust anda ka ühisrahastus platvormil Hooandja (www.hooandja.ee).

Lavastusprotsessist ja erinevates ettevõtmistest leiab lugusid www.vabavanker.blogspot.com

Lisainfo:
Maili Metssalu, lavastaja, trupijuht
[email protected]
+ 372 52 57 837

Hannele Känd, projektijuht
MTÜ Kultuur aitab hingata
[email protected]
+372 56 69 88 39
www.vabavanker.blogspot.com