Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teater noorele vaatajale

09.10.2013 18:24

Ülevaatefestival on uus formaat, mis koondab kokku väiketeatrite lavastused, mille peamiseks sihtgrupiks on noor teatrivaataja. Festivalil esinevad: VAT Teater, Miksteater, Piip ja Tuut Teater, Ilmarine, Tuuleveski, Heino Seljamaa Teater Kohvris, Banaanikala Projektiteater, Vello Vaheri Tsirkusekool, Viljandi Nukuteater, Teater Marionett, Teoteater, Teater Sõber ja Teatribuss.

ASSITEJ Eesti Keskuse juhi Toomas Trossi sõnul on tegu eelkõige väikeste teatrite suure festivaliga. „On märkimisväärne, kuidas nii mõnedki väiketeatrid teevad suuri tegusid, paistes silma ülimalt laiahaardelise ja kvaliteetse repertuaariga.“ Ta lisas, et idee korraldada ülevaatefestival tekkiski soovist õhutada teatritruppe looma noorele vaatajale ainult head teatrit, sest teatri roll väikese inimese maailmapildi kujunemisel on otsustava tähtsusega.
Ülevaatefestivali eesmärgiks on anda koondpilt sellest, mida täna Eestis noorele teatrivaatajale pakutakse, ja arutleda selle üle, kas pakutavaga saab rahul olla. Toomas Tross sõnab, et eriti on festivalile oodatud otsustajad, kes tellivad etendusi haridusasutustesse. „Just neil lasub vastutus, milline teater jõuab noore vaatajani. Kergendamaks valiku tegemist, on ASSITEJ Eesti Keskus loonud selle festivali näol võimaluse saada hea ülevaade, mida koolidesse ja lasteaedadesse kutsuda,“ lisas Tross.
Festivali „Teater noorele vaatajale“ etendused on kõigile huvilistele tasuta, vajalik on eelregistreerimine aadressil [email protected]. Lisaks lastele on festivalist osa võtma oodatud õpetajad, huvijuhid, kultuurispetsialistid ja kõik teised, kes otsustavad, millised teatrid on teretulnud koolidesse, lasteaedadesse ja kultuurimajadesse.

ASSITEJ Eesti Keskus on Eesti professionaalseid ja poolprofessionaalseid noorele vaatajale suunatud teatreid ning teatrispetsialiste ühendav organisatsioon, mis kuulub rahvusvahelisse ühendusse ASSITEJ (Association Internationale du Theatre pour l’Enfance et la Jeunesse). Lisainfo: http://www.assitej.ee/

Kontaktid:
Toomas Tross
ASSITEJ Eesti Keskuse juhatuse esimees
tel 56 468 040
e-mail [email protected]

Mari Nurk
ülevaatefestivali pressiesindaja
tel 56 635 570
e-mail [email protected]