Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teater Noorele Vaatajale

27.10.2014 12:53

ASSITEJ FestivalÜlevaatefestivalile on koondatud eesti teatrite lavastused, mille peamiseks sihtgrupiks on lapsed ja noored. Festivalil astuvad üles juba tunnustatud teatrid ja ASSITEJ liikmed: NUKU teater, VAT Teater, Miksteater, Piip ja Tuut Teater, Teater Ilmarine (Narva), Teater Tuuleveski (Jõhvi), Heino Seljamaa Teater Kohvris, Must Kast (Tartu), Teater Sõber, aga ka mitmed avalikkusele vähem tuntud ja päris uued trupid, kes lasteaedades, koolides ja kultuurimajades etendusi annavad.

Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Go Hotell Shnelli, trükikoda KRUUL, Päikesekohv OÜ


Festivalile on laste kõrval oodatud lasteaedade ja koolide õpetajad, huvijuhid, lastevanemate hoolekogude liikmed ning kultuurimajade programmijuhid, kes otsustavad, milliseid etendusi lapsed ja noored näevad. Festival annab ülevaate noorele vaatajale suunatud teatri hetkeseisust ning pakub võimaluse nähtu põhjal kaasa rääkida: iga päev toimuvad etenduste arutelud, lisaks on võimalik osaleda seminarides ja kuulata ettekandeid. Festivali avapäeval peab ettekande ASSITEJ Eesti Keskuse juhatuse esimees Toomas Tross (Piip ja Tuut Teater), kes arutleb lastele ja noortele suunatud teatri vajalikkuse üle. Festivali teisel päeval annab loengu rootsi lavastaja ja produtsent Bengt Andersson – Riksteatern’i laste ja noorte osakonna juht, kes tutvustab noore vaataja teatri hetkeseisu ning tähtsust Põhjamaades.
ASSITEJ Eesti Keskus tahab valdkonna arendamise huvides muuta festivali iga-aastaseks kultuurisündmuseks, kaasates uusi esinejaid, viies kokku teatreid ja haridusasutusi, harida nii tegijaid kui vaatajaid ning seeläbi tõsta noore vaataja teatri kunstilist taset Eestis.
Festivali etendused on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine.
Festivali programmi ja registreerimise kohta leiab lisainformatsiooni ASSITEJ koduleheküljelt: www.assitej.ee.

Lisateave:
Toomas Tross
ASSITEJ Eest Keskuse juhatuse esimees
56468040
[email protected]