Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teater NO99 Varssavis ja Prahas

11.10.2018 17:57

Teater NO99 suundub sel ja järgmisel nädalal ringreisile Ida-Euroopasse, kus antakse etendusi Eesti Vabariik 100 rahvusvahelise programmi raames.

Homme, 12.oktoobril 2018, mängitakse lavastust "NO43 Kõnts" Varssavis ning 19. oktoobril 2018 lavastust "NO34 Revolutsioon" Prahas. Varem on EV100 programm viinud Teater NO99 Rooma (kus pälviti Euroopa Teatripreemia), Berliini ning veel mitme Euroopa linna publiku ette.

Varssavis mängitakse Krzysztof Warlikowski juhitud Nowy Teatris, mis on ilmselt Poola rahvusvaheliselt tuntuim kaasaegse kultuuri ekspordiartikkel üldse. Varssavi tõusu Euroopa kultuurskeenel on asjatundjad ammu huviga jälginud. Teatr Nowy kutsutud välislavastuste programmis seisavad Teater NO99-ga kõrvuti sellised maailmanimed nagu Philippe Quesne või Markus Öhrn. Teatri kunstilise juhi Warlikowski enda lavastused aga on reisinud pea kõigil mandritel Jaapanist Argentiinani, Austraaliast Kanadani. Lavastust "NO43 Kõnts" on seni lisaks Eestile mängitud veel Saksamaal, Prantsusmaal, Belgias, Leedus, Serbias ning mainitud Euroopa Teatripreemia pidustustel Itaalias.

Ka Prahaga on Teater NO99l erisuhted. 2015. aastal võideti Praha Kvadriennaalil "Ühtse Eestiga" peapreemia. "NO34 Revolutsiooni" etendus festivalil Palm Off Fest on selle kultuurikontakti loomulik jätk.

Lisainfo:
Juta Saarevet