Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teater NO99 tähistab viiendat sünnipäeva

17.02.2010 11:43


19. veebruaril 2005. aastal esietendus Teatris NO99 esimene lavastus. Nüüd saab sellest viis aastat. On viimane aeg koguda uusi mõtteid ja loobuda vanast taagast. Seetõttu on Teater NO99 sünnipäev kaheosaline aktsioon: esmalt pecha kucha ja seejärel väike nüanss potlatchist.

Pecha Kucha on ettekandevorm, kus esinejal on kasutada 20 pilti ja kuus minutit nelikümmend sekundit. Selle aja jooksul peab ta tooma meieni midagi, mida me varem pole kuulnud. Seekordne teema on "Olulisest". Üles astuvad Anne Lill, Rein Raud, Kaido Ole, Toomas Kiho, Anne Türnpu, Eva Klemets, Peeter Laurits, Risto Kübar, Tiit Ojasoo, Sergo Vares ja Jaak Prints.

Aktsiooni teise osa moodustab kaver potlatchist. Potlatch oli Põhja-Ameerika põlisrahvaste juures levinud rituaal, mis toimus enamasti talvel ning võis olla seotud nii rõõmsamate kui ka kurvemate sündmustega. Lisaks lauludele ja tantsudele, sümboolsetele võitlustele ja võidusöömingutele moodustas ühe osa potlatchist ka kingituste jagamine võõrustajatelt külalistele. Rituaalses tules põletavad võõrustajad, aga soovi korral ka külalised ära vara, mis on küll kasutuskõlblik, kuid tegelikult tarbetu. Ruum puhastub.

Sünnipäeva raames ilmub ka Teater NO99 ajakirja teine number. Esimene number ilmus kolm aastat tagasi. Ka seekord on ajakirjas lood autoritelt nii meilt kui mujalt maailmast, räägitakse nii näitlemisest kui lavastamisest. Räägivad nii näitlejad kui lavastajad. Ajakiri kaasaegsest teatrist. Ajakirja pani kokku Eero Epner.

Loetud arv pileteid aktsioonile “Pecha Kucha ja Potlatch” tuli müüki teisipäeval, 16. veebruaril.