Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teater NO99 “Pööriöö uni” etendub kolmel korral Kontzerthaus Berliinis

06.10.2017 15:16

Pööriöö uni
Täna õhtul esietendub Konzerthaus Berlinis Teater NO99 lavastus "NO40 Pööriöö uni". 


On ajalooliselt märgiline, et Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ja Eesti Vabariik 100 kultuuriprogrammi raames toimuvad etendused leiavad aset samas saalis, kus 1843. aastal toimus sõnateatrit ja Schauspielmusik'i ühendava "Pööriöö une" maailma esiettekanne. Shakespeare ja Mendelssohn Bartholdy koostöö on Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo lavaversioonis taas koju jõudnud.


Sammastest ja preisilikust kuninglikkusest tulvil legendaarne Konzerthaus asub Saksamaa pealinna südames. Ta on oma noorema venna Berliini Filharmoonia kõrval siinne peamine klassikalise muusika esituspaik. Seda murrangulisem on nüüdisaegse teatri esmakordne tulemine sellesse saali. Teater NO99 on Berliinis varem esinenud nüüdisaegsele teatrile keskenduvas HAU-s ja saksa repertuaariteatri lipulaevas Deutsches Theater'is. Koostöö nii traditsioonilise paigaga nagu Konzerthaus, on võimas ja põnev väljakutse. Esietendusele on Eesti saatkonna kutsel oodata kogu Berliinis resideeruvat diplomaatilist korpust.

Lisaks Teater NO99 näitlejatele Marika Vaarikule, Rea Lestale, Helena Pruulile, Jörgen Liigile, Simeoni Sundjale ja Rangar Uustalile on laval Konzerthaus Berlini orkester Olari Eltsi juhatusel ja tütarlastekoor Ellerhein. 

"NO40 Pööriöö uni" esietendus Konzerthaus Berlinis on täna, 6. oktoobril, etendused 7/8 oktoobril.

Rohkem informatsiooni:
Kätlin Sumberg
turundus- ja kommunikatsioonijuht
Teater NO99
6688781