Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teater NO99 “Mu naine vihastas” edu Avignoni teatrifestivalil

10.07.2015 13:53

Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo lavastust "Mu naine vihastas…" mängiti Lõuna-Prantsusmaal, Avignoni teatrifestivalil nelja päeva jooksul viis korda täissaalidele. Esietenduse publik kutsus eestlased viis korda kummardama. Lavastaja Tiit Ojasoo ütles pärast esietendust, et aplaus oli väga soe ja tema arvates läks neil päris hästi. 

69. korda toimuva festivali ametlikus kavas on ligi 40 truppi. Ainuüksi ametlikule festivalile müüakse üle 130 000 pileti ja seda kajastab 500 ajakirjanikku. Teater No99 lavastus on esimene Eesti lavastus Euroopa suurima ja vanima teatrifestivali põhikavas. NO99 trupp lendas Avignoni otse Hannoverist, Saksamaalt, kus mängiti lavastust "Tõde, mida ma olen igatsenud" festivalil Theaterformen.

Avignoni teatrifestivali programmijuht on Oliver Py, kelle meeskond kutsus Ojasoo ja Semperi lavastuse «Kuidas seletada pilte surnud jänesele» 2011. aastal külalisetendustele ka Pariisi teatrisse Odeon. Avignoni festivalile kutsumine kinnitab, et Semper ja Ojasoo on maailmanimega lavastajad, kelle töid hinnatakse. Kuid Avignoni teatripublikule on nad siiski võõrad ja ka teataval määral eksootilised. 

5.-8. juulini viibisid Prantsusmaal Avignonis visiidil ka kultuuriminister Indrek Saar ja Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Hillar Sein, kes kohtusid Avignoni festivali korraldajate Oliver Py ja Paul Rondiniga, festivali „Les Boréales“ kunstilise juhi Jérôme Rémyga ning Marseille' aukonsul Dominique Anglais'ga, et arutada edasisi koostöövõimalusi.