Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teater NO99, ERSO ja Eesti Kontserdi ühisprojekt “NO40 Pööriöö uni”

07.12.2015 15:24

1. juunil 2016 esietendub Estonia kontserdisaalis „Pööriöö uni“ – Ene-Liis Semperi, Tiit Ojasoo ning dirigent Olari Eltsi lavastus, mis toob kokku Teater NO99 näitlejad, ERSO orkestrandid ja legendaarse tütarlastekoori Ellerhein. 

William Shakespeare'i külluslikuimat komöödiat on Eestis seni teatud ja lavastatud pealkirja all „Suveöö unenägu“. Aga et tegu pole kaugeltki mitte tavalise suveööga, on koos uusima tõlke autori Anu Lambiga loodud uus lavaversioon ning muudetud pealkirja tunnetuslikult täpsemaks. Lavastuses „Pööriöö uni“ saavad kokku William Shakespeare'i näidend ja Felix Mendelssohni spetsiaalselt selle näidendi jaoks kirjutatud muusika, mida peetakse 19. sajandi tippteoseks. Kohtuvad armastuse heitlikkus, meelelise naudingu vastupandamatus ja kaasaja virtuaalsete identiteetide voolavus. Kohtuvad, et sulanduda kõiki meeli haaravaks lavastuseks, totaalseks installatiivseks kunstiteoseks.

Pööriööl, mil kõik on võimalik, sünnib unenäoline, kõikehaarav, jahmatav ilu. Ilu, mis varjutab võimsaimagi kaamose ja päev päevalt kõikjale tungiva harjumuse jõu. See on meeleline nauding, milles tahaks olla igavesti, millest ei tahakski lahkuda. See on müsteerium, see on fenomen, aga ta on su ümber ja su silme ees ja tema dilemmadele tuleb vastata siin ja praegu. Mõned peavad sellist totaalset meelelist naudingut kaasaja ühiskonna püüdluste tuumaks. Teised selle ajalikkust inimhinge igaveseks paradoksiks. Küsimus on, kuidas anda sellele naudingule kunstiline vorm ja see küsimus ongi lavastuse keskmes. 

Lavastus etendub viiel korral juunis.
Vaata lavastust tutvustavat videot!

Lisainfo:
Kätlin Sumberg
turundus- ja kommunikatsioonijuht
6688781/ 5165329