Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teater Must Kast lõpetas hooaja ja jagas kolleegiauhindu

30.05.2017 10:46

Teater Must Kast matkas möödunud nädalavahetusel koos publikuga looduses, et kolmandale sisehooajale punkt panna. Samas tehakse hoogsalt ettevalmistusi 21. juunil esietenduva suvelavastuse "Kaksismaa/Kaksoismaa" väljatoomiseks Eesti Rahva Muuseumi Viinaköögis.

Nädalavahetusel pärjati Retkehetkeks nimetatud sündmusel kolleegiauhinna laureaadiks teatri tegev- ja projektijuht Reeli Lonks. Parima naisnäitleja tiitli sai Jaanika Tammaru ("Nornide mängud", "Siuru sada", "Peks mõisatallis"), parima meesnäitleja tiitel läks Karl Edgar Tammi ("Kangelased", "Siuru sada") ning Kaarel Targo ("Nornide mängud", "Peks mõisatallis", "Siuru sada") vahel jagamisele. Tehnilistest töötajatest peeti tunnustuse vääriliseks samuti kahte tubli taustajõudu – helide hertsogit Sten Arvit ja valgustehnikut Oskar Hardingut. Parima lavakujunduse eest said tunnustatud nii Sander Põldsaar ("Nornide mängud") kui Illimar Vihmar ("Peks mõistallis"). Ka valguslahenduse auhind läks jagamisele, sedapuhku Karl Markeni ("Siuru sada", "Röövel Rumcajs") ning Emil Kallase ("Peks mõisatallis") vahel. Helikujunduse eest pärjati ansamblit Desert Queen ("Kangelased"). Parimaks lavastajaks valiti Birgit Landberg, kelle "Peks mõisatallis" sai ühtlasi parima lavastuse tiitli.

Enne suvepuhukust on oodata veel ühte esietendust. Soome-Eesti koostöös valmiva lavastuse "Kaksismaa/Kaksoismaa" proovid juba käivad ja tänasest liituvad protsessiga ka külalisnäitlejad Soomest. Proovid toimuvad valdavalt inglise keeles, kuid katsetatakse ka keelevaba suhtlust. Uuritakse meie põlvkonna kanda jäänud lugusid eelnevatest sugupõlvedest ning nende lugude erinevusi ja sarnasusi vennasrahvaste vahel.

Esietendus toimub 21. juunil 2017 Eesti Rahva Muuseumi Viinaköögis (Muuseumi tee 2, Tartu). Tegemist on esimese suvelavastusega, mis sellel laval välja tuuakse. Järgmised etendused toimuvad 27., 28. ja 30. juunil ning 1. ja 2. juulil 19.00. Lavastust toetavad Tartu linn, Tartu Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapital, Soome suursaatkond, Helsingi linn, Helsingi Teatriakadeemia ja Põhjamaade Kultuuripunkt (Nordic Culture Point).

Rohkem infot www.teatermustkast.ee