Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Teater loeb – Liis Seina “Kustpoolt puhub tuul”” Tallinna Linnateatri Teatrisõprade klubis

02.05.2018 10:08

Kolmapäeval, 16. mail kell 16.00 toimub Tallinna Linnateatris Teatrisõprade klubis esimene lugemisüritus planeeritud seerias. Seekord tutvustame oma näitlejatega uut kodumaist dramaturgiat, fookuses on Liis Seina näidend "Kustpoolt puhub tuul". Seina töö, mille keskseteks tegelasteks on pimedad muusikud, märgiti ära ka Eesti Teatri Agentuuri 2017. aasta näidendivõistlusel. Tekst paistab silma oma tundliku stiiliga ja originaalse ning üldistusvõimelise teemapüstitusega. Niisiis kasutame võimalust, et anda näidendile Teatrisõprade klubis esialgne hääl. 

Selleks puhuks tuleb Linnateatri näitlejatega töötama Eesti lavastajate liidu esimees Jaanika Juhanson, kes lugemist juhib. Juhansonil on endal tänuväärne kavatsus Seina näidend tuua tulevikus lavale koos Terateatri rahvaga – trupp, mis koosnebki pimedatest ja vaegnägijatest. Terateatri trupiliikmed tulevad kuulama ka Linnateatri näitlejaid, et pärast lugemist samuti osa võtta väikesest temaatikast tõukuvast arutelust. Kohal on ka näidendi autor Liis Sein ise. 

Linnateatri näitlejatest annavad tegelastele oma hääled Mikk Jürjens, Tõnn Lamp, Liis Lass, Ursula Ratasepp, Külli Teetamm ja Andrus Vaarik

Liis Sein on kirjutanud näidendeid ja lühinäidendeid, mis on ära märgitud ETA näidendivõistlustel ja toodud ka lavadele Eesti eri otstes – olgu siis Hiiumaal või Viljandis. Tallinnas on tema tekste varemgi lavastatud lugemise formaadis ette kantud – 2016. aastal tegi seda VAT Teater näidendiga "Kataloog". Huvi näitekirjanduse vastu on autoril ilmnenud ennekõike tänu Drakadeemia kogemusele. Hetkel töötab Liis Sein Eesti Lastekirjanduse Keskuses juhiabina. 

Üritus kestab orienteeruvalt kaks tundi. Teatrisõprade klubisse pääseb meie peaukse kaudu (Lai 23). Sissepääs on tasuta.