Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teater “Kuninglik Kaelkirjak” esmakordselt Tallinnas

04.11.2003 11:55

5. ja 6. novembril astuvad esmakordselt Eestis laiema publiku ette Larissa Lebedeva ja Stanislav Varkki ning nende teater "Kuninglik Kaelkirjak".
See eksklusiivne ettevõtmine saab teoks tähistamaks 10 aasta möödumist nende edukaima lavastuse "Armastus" esietendusest.

Stanislav Nikolajevitš Varkki on Eesti publikule tuttav näitlejana osaledes mitmetes maailmakuulsates filmides nagu Sergei Ovtšarovi "Faraon"
(Berliini "Kuld karu" 1999) ning Andrei Kontšalovski "Lollide maja"
(Veneetsia filmifestivali Grand Prix 2002).
Varkki elulooliste tippsündmuste hulka kuuluvad ka pikaajaline koostöö legendaarse Slava Poluniniga ning peaosa Moskva 850-aastapäevale pühendatud etenduses Punasel väljakul 1997.aastal.

Larissa Lebedeva ja Stanislav Varkki koostöö on kestnud 18 aastat. Teatritrupi "Kuninglik Kaelkirjak" nime all tegutsetakse aastast 2001, kui nende põhiliseks elukohaks sai Narva. Samal aastal esindati Eestit Moskva Teatriolümpiaadil. Aastate jooksul on Varkki ja Lebedeva nii koos kui eraldi esinenud kõikjal Euroopas ning mujalgi maailmas ning osalenud selliste kuulsate truppide töös nagu "Derevo" ja "Litzedei" aga ka teatritruppides Prantsusmaal ja Šveitsis.

Lavastuses "Armastus" on peaprintsiibiks "paljas inimene paljal laval" - puuduvad dekoratsioonid, rekvisiidid, kallid kostüümid ja valguskujundus. Nad tahavad rääkida armastusest keha ja hingega. Lavastus on katse jõuda iga keha ja hingeni läbi energeetilise, totaalse mõju saalile.
"Armastuse" dramaturgia on sündinud eristatud katkendlikest soolodest, mis etenduse jooksul muutuvad täiesti arusaadavaks argielu draamaks.

Teatri Kuninglik Kaelkirjak etendus "Armastus" Kanuti Gildi SAAL-is (Pikk 20) 5. ja 6. novembril algusega kell 19:30.
Piletid müügil Piletipunktis ja Von Krahli Teatri kassas.


Lisainfo:

Priit Raud
050 10 419
[email protected]