Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teater Arena uurib armastuse imet

17.04.2006 17:10

17. arprillil kell 18 esietendub KUMU auditooriumis Vene uue põlvkonna näitekirjaniku Nikolai Koljada näidend "Viini tool". Rünno Saaremäe tõlgitud tekst inspireeris Arena nimelise projektiteatri liikmeid armastuse ja armumise vabastavast võimalusest lavastust lavale seadma.
Lavastaja Rednar Annus nimetab teatriprojekti etüüdiks armastuse võimalikkusest. Lavakujunduse loojaks on tuntud performance-kunstnik Raoul Kurvitz. Näitlejatena astuvad publiku ette Eva Püssa ja Hellar Bergmann.

Näitleja haridusega Nikolai Koljada (1957) on uue vene dramaturgia tuntumaid nimesid. Üle 30 näidendi kirjutanud autori tekste ("Pärsia sirel", "Kada", "Kana", "Oginski polonees") on lavale toonud teatrid ja väiketeatrid üle Euroopa.
Näidend "Viini tool" on esimene osa tema kahest ühevaatuselisest näidendist mees- ja naisnäitlejale, koondpealkirjaga "Sinule"(Dlja tebja).

Miks meie päevad kipuvad mööduma üksinduses, märkamata siin samas omasugust lähedusest puudust tundvat hinge? Millise müüriga me oma maailma ümbritsenud oleme ja kas oleme selle sees nüüd kaitstud ja õnnelikud? Kui pole, siis millal tegime vea?
Võõrandumine, üksindus ja teostumatud unistused ongi Koljada tekstide läbivaks teemaks. Laval on kaks õnnetut, kes enesele samu küsimusi esitavad. Kuidas nad reageerivad ja mis juhtub?

Hellar Bergmann on näitleja hariduse omandanud Moskva GITISes, Eva Püssa on lavakunstikooli lõpetanud vabakutseline näitleja.

Lavastust mängitakse vaid kolmel õhtul 17., 18 ja 21. aprillil kell 18 KUMU auditooriumis (Weizenbergi 34). Piletid müügil Piletilevi müügikohtades.


Rednar Annus
[email protected]
www.areen.ee