Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartus toimuv kaasaegsete etenduskunstide festival Ümberlülitus avalikustas programmi

05.03.2024 16:14

Pildil on tumerohelisel ja mustal taustal kirjas "ÜMBERLÜLITUS etenduskunstide festival Tartus 21.-25.05.24", samuti festivali koduleht "SAAL.EE" ja ingliskeelne pealkiri "SWITCHOVER".

Kaasaegsete etenduskunstide nädal Ümberlülitus, mis toimub 21. kuni 25. maini 2024 Tartus, avalikustas oma seekordse programmi. Festivali korraldab Kanuti Gildi SAALi meeskond.

Ümberlülitus on nagu igakevadine armumine, mixtape, mille tallinlased tartlastele pühendumusega on kokku pannud. Programmist leiab lisaks Kanuti Gildi SAALi lõppeva hooaja kaasproduktsioonidele Norra koreograafi Harald Beharie ja Rootsi etenduskunstniku Stina Forsi lavastused ning legendaarse kirjaneitsi Heneliis Nottoni kirjutamise töötoa. Ümberlülitusel vurab ringi ka elektron.arti Raadiobuss ehk elektron.signal.podcasti mobiilne versioon.

Festival leiab aset erinevates ootuspärastes ja ootamatutes välis- ja siselokatsioonides.

  • Harald Beharie "Batty Bwoy"
  • Maria Metsalu "Kultuur"
  • Kertu Moppel, Arthur Arula, Lauri Kaldoja, Elina Reinold, Markus Truup, Maria Lee Liivak "Mure staatuse pärast"
  • Anita Kremm "Mina / Tema"
  • Urmas Lüüs "Tädi Õie 65. sünnipäev"
  • Stina Fors "A Mouthful of Tongues"
  • eˉlektron.art, Kaie Olmre, Hendrik Kaljujärv "Raadiobuss"
  • Heneliis Nottoni kirjutamise töötuba

Harald Baherie soololavastus "Batty Boy", mis viimastel aastatel mööda Euroopat tuuritanud on, ründab ja võtab samaaegselt omaks kvääride kehade kohta käivad settinud arusaamad ning päästab laval valla haavatuse, vabastatuse ja rõõmu kokkupuutepunktides eksisteeriva jõulise ambivalentse olendi.

Münchenis Spielart festivalil esietendunud Maria Metsalu uusim lavastus "Kultuur" on mõtisklus Päikesest. Lavastus, mis on loodud mitte teesi vaid kogemusena – midagi klaverikontserdi ja näpumaalingu vahepealset.

Ühisloomena sündinud "Mure staatuse pärast" otsib pika aja jooksul hapnenud murele staatuse pärast konkreetsemat vormi.

Urmas Lüüsi tädi Õie veel esietendumata perormatiivne sünnipäevapidu on eksistensiaal-düstoopiline komöödia. Publik saabub peole, Õie korter on küll kitsas, kuid seltsis segasem.

Kanuti Gildi SAALi uue lühilavastuste formaadi SAAL 3 raames etendunud Anita Kremmi "Mina / Tema" tõstatab küsimuse inimliku kokkuleppevalmiduse ning empaatia piiridest ja võimalustest. Ümberlülitusel leiab teos endale uue ruumi ja kestuse.

Stina Fors oli Ümberlülitusel külas ka eelmisel aastal. Tema uusima töö "A Mouthful of Tongues" etendusel muutub tema suu teatriks. Lavastuses kasutatavate eksperimentaalsete vokaaltehnikate paraadil on esindatud urisemine, kõhurääkimine, keele treeningharjutused ning dinosauruste hüüded.

Heneliis Notton viib läbi kirjutamise töötoa ning elektron.arti Raadiobussis antakse ja võetakse sõna, suhestudes linnaruumi ja festivaliga.

Festivali ajakava avalikustatakse 1. aprillil 2024 ning üksikpiletid tulevad müüki 8. aprillil 2024. Seniks saab soetada festivali passi, millega saab viiel päeval külastada kuut erinevat etendust.

Rohkem infot leiab Kanuti Gildi SAALi kodulehelt.