Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartus toimub konverents “NB – teater kooli, kool teatrisse

04.03.2004 11:41

ASSITEJ Eesti Keskus korraldab Rahvusvahelise laste- ja noorteteatripäeva tähistamiseks 19.-20. märtsil Tartus konverentsi "NB - teater kooli, kool teatrisse".

Keskuse juhataja Katrin Nielseni sõnul on aeg kuulata ära publiku seisukoht. Nielseni sõnul kuuleb ajakirjanduses hääli, et Eestis on teatrit liiga palju. "Meie ühing (ASSITEJ on ülemaailmne laste- ja noorteteatrite ühendus) kahtleb, kas hästitehtud ja sisukas teatrietendus ikka jõuab iga lapseni. Hea oleks kui konverents tõestaks vastupidist."
Koostöös Viljandi Kultuuriakadeemia kultuurhariduse osakonnaga korraldab ASSITEJ keskus Lõuna-Eestis küsitluse, et teada saada, kui paljud lapsed teatris käivad ja millised teatrid koolides, lasteaedades ja kultuurimajades mängivad.

Teine oluline küsimus, mida ASSITEJ keskus tahab foorumil käsitleda, on tänase laste- ja noorteteatri sisukus ja tase ning millised on laste ning noorte ootused teatritele. Viimases küsimuses saab konsulteerida küll ainult vahemeestega, sest lapsi toovad teatrisse peamiselt õpetajad, kooli tellivad teatreid huvijuhid ja lasteaedades käib vilgas teatrielu täiskasvanute korraldusel.
 
Konverentsile, mille käigus toimuvad diskussioonid, ümarlaud ja teatrietendused, oodatakse omavalitsuste kultuuri- ja noorsootöö juhte, teatrihuvilisi lapsevanemaid - kõiki, kes on võtnud missiooniks lapsi teatrikunstiga kokku viia.
Peale tuntud teatritegelaste, ministeeriumiametnike ja eelpoolnimetatute saavad sõna veel ASSITEJ külalised Saksamaalt ja Taanist, kes tutvustavad oma maade lasteteatrite taset ja toimimissüsteemi.

Konverents on pühendatud 3. rahvusvahelisele laste- ja noorteteatrite päevale.
Konverentsi toetavad Eesti Kultuuriministeerium, Hasartmängumaksunõukogu,  Goethe Instituut ja Eesti Haridusministeerium.


Lisainfo ja registreerimine:
55 694 364
info@assitej.ee
www.assitej.ee