Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartus käivad Mart Kivastiku mängufilmi “Õnn tuleb magades” võtted

06.11.2015 10:55

Tartus filmitakse Mart Kivastiku uut mängufilmi "Õnn tuleb magades", võtted kestavad novembri lõpuni, peaosi mängivad Katariina Unt ja Ivo Uukkivi.

Filmi peategelaseks on keskealine üksik naine Viivi, kes leiab ennast ootamatult olukorras, kus ta pole enam millegagi rahul: eraelu on täielik ebaõnnestumine, lootus armastust leida kustumas, igapäevane töö näib mõttetu, vanust juba kah omajagu. Ühel hommikul ärkab Viivi aga üles ning leiab enda kõrvalt voodist ühe mehe... Kes see mees on või kus ta sinna sai, see kõik vajab lähemalt uurimist.

Kivastiku film"Minu loos on kaks inimest, kes ärkavad hommikul ühes voodis ja neil pole aimugi, kes teine on. Viivi tahaks hea meelega põgeneda ja tundmatu mees ta enda kodus magab nagu ront. Nad mõlemad, nii naine kui mees, on üksikud inimesed, kes tegelikult väga loodavad, et järsku kuskil keegi... Lugu ise on ühtpidi tavaline, aga samas ebatavaline, nagu meie kõikide lood. Veidi naljakas kurbade kohtadega või siis vastupidi, kurb lugu naljakate kohtadega. Tegelased on mu sõbrad ja tuttavad, mina ise, meie ise, see on paljude meie lugu. Iseenda nägemine ekraanil on alati pisut ebamugav, aga samas põnev kohtumine, " räägib Kivastik ise oma filmi tegelastest ja teemast lähemalt. 

"Oluline on kindlasti see, et filmime just Tartus ja selle ümbruses, filmi valmimisel on suur osa erinevatel Tartu ettevõtetel ja asutustel, kes kõik oma toetava õla filmi sünniks alla on pannud. See on mul ja Mardil juba teine koostöö, kus filmi võttepaigaks on Tartu. 2011. aastal valmis Kivastiku esimene täispikk film "Üks mu sõber", kommenteerib produtsent Anneli Ahven.

Filmi stsenarist ja režissöör on Mart Kivastik, operaator Elen Lotman, kunstnik Toomas Hõrak, produtsent Anneli Ahven. Tootja Kopli Kinokompanii.
Mängivad Katariina Unt, Ivo Uukkivi, Tiit Sukk, Ita Ever, Katrin Pärn, Mari-Liis Lill, Ain Mäeots, Hannes Kaljujärv, Tiit Palu, Tõnu Oja jt.

Filmi valmimist toetavad Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja Tartu Filmifond, filmi telepartner on TV3.

"Õnn tuleb magades" jõuab kinodesse 2016. aasta sügisel.
Mart Kivastiku uue filmi stsenaariumi algmaterjaliks võib pidada tema samanimelist novelli "Õnn tuleb magades", mis pälvis selleaastase Friedebert  Tuglase novelliauhinna. Novell ilmus esmakordselt ajakirja Vikerkaar 2014. aasta 12. numbris ning on üks lugudest ka Kivastiku viimati ilmunud raamatus "Autoportree naise ja hobusega", mis saadaval Apollo ja Rahva Raamatu poodides üle Eesti.

Teate edastas:
Katrin Maimik
56502721
[email protected]

Fotol Mart Kivastik (by Andres Keil)