Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartus hakatakse õpetama tulevasi näitekirjanikke

25.08.2014 12:23

Alates oktoobrist viib loovkirjutamiskool Drakadeemia esmakordselt Tartus läbi 9-kuulise näidendite kirjutamise kursuse. Varasematel aastatel on kursusest saanud innustust ja jõudu kirjutajad nagu Birk Rohelend, Piret Jaaks, Kaur Riismaa, Kadri Noormets, Liis Aedmaa, Jan Rahman, Tiina Laanem jt. Kursust juhendavad kaks näitekirjanikku: Mihkel Seeder ja Marite H. Butkaite.

Baaskursus, mis hakkab aset leidma kord kuus (laupäevast pühapäevani), viib aasta jooksul osalejad läbi kõikidest kirjutamise põhietappidest, tutvustab erinevaid kirjutamisuundi ja põhimõtteid ning tagab hea keskkonna oma loominguga töötamiseks. Oktoobris algav kursus jaguneb kolme moodulisse: klassikaline näidend, alternatiivdraama ja täispika näidendi kirjutamine. Aastast kursust saab läbida ka osade kaupa.

Drakadeemia loovjuhi Mihkel Seederi sõnul on oodatud nii asjahuvilised kui pühendunumad tegijad, sest väljakutseid jagub kõigile. „Drakadeemia on kuue aastaga saanud koostöös teatrite, kirjanike ja teatriuurijatega näitekirjanike koolitamises põhjaliku kogemuse ja usun, et aeg on küps, et Lõuna-Eesti nõlvadelt hakkaks võrsuma kõige värskemat ja haaravamat näitekirjandust,“ lausus Seeder.

Kursusele kandideerimiseks tuleb täita ankeet ja teha lühike kirjutamisharjutus hiljemalt 15. septembriks. Kursusest pikemalt ja põhjalikumalt saab lugeda Drakadeemia kodulehel www.drakadeemia.eu.

Lisainfo:
Mihkel Seeder
[email protected]
tel: + 372 5615 0555