Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartus algab KOMÖÖDIA festival

09.09.2004 12:09

Eesti teatri festival KOMÖÖDIA saab täna kell 18:00 Tartu Raekoja platsis avalöögi.  
Festivalist võtavad osa pea kõik Eesti suuremad teatrid. Ürituse Raekoja platsil avavad Tartu linnapea Andrus Ansip ja Eesti Teatriliidu esimees Rein Oja. Avamisele eelneb pool kuus Lutsu teatrimaja juurest algav rongkäik, mis jõuab pidulikult avamisele. Linn ning teatrid täituvad kolmeks päevaks festivalimeluga. Kokku on kavas üle kümne etenduse, mitmed kontserdid, võistlused ja näitused.

KOMÖÖDIA festival on 9. - 11. septembrini Tartus toimuv Eesti Teatri Festival, kus mängivad oma parimaid komöödialavastusi Tallinna Linnateater, Eesti Draamateater, Nukuteater, Rakvere Teater, VAT Teater, Ugala, Vanalinnastuudio ning Vanemuine. Lisaks on kavas kooliteatrite naljavõistlus, noortebändide paroodiavõistlus, naljafotode konkurss ja surmtõsine väitlus teemal "Millal publikumenu on patt?".

KOMÖÖDIA festivali eesmärkideks on näidata häid eesti komöödiaid ja anda ülevaade teatrite repertuaarist - ja seda mitte teatri, vaid festivali hinnaga. KOMÖÖDIA näitab ja tõstatab küsimusi, mitte ei anna hinnanguid. Mängukohtadeks on Vanemuise suur ja väike maja, Lutsu teatrimaja, Sadamateatri vabaõhulava ning Vanemuise kontserdimaja.

Pileteid veel välja müümata etendustele saab osta Lutsu Teatrimajast ning tund enne algust mängupaigast.

Festivali korraldavad sihtasutus Eesti Teatri Festival ning Tartu Teatrilabor. Festivali toetavad Tartu Linn, Kultuuriministeerium, Tartu Kultuurkapital, Raadio Kuku, Postimees, infotelefon 1182 ning palju teisi teatrit armastavaid ettevõtteid.

Lisainfo festivali kodulehelt www.festival.ee


Kaarel Oja
KOMÖÖDIA infojuht
56 673 202
[email protected]