Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu Uus Teater tähistab Evald Aaviku juubelit

21.01.2011 13:27

Esmaspäeval, 24. jaanuaril kell 19 tähistab Tartu Uus Teater vanameistri Evald Aaviku 70. juubelit Ivar Põllu lavastuse "IRD, K" etendusega.

Evald Aavik on sündinud 24. jaanuaril 1941 Kuressaares. Ta on lõpetanud 1965. aastal Vanemuise õppestuudio ja õppinud Tartu Muusikakoolis viiuli eriala. Töötanud on Aavik Noorsooteatris, Ugala ja Vanemuise teatris. Lisaks paljudele teatrirollidele on Aavik mänginud mitmes  Eesti filmis (tuntumad nt "Somnambuul", "Georgica", "Näkimadalad", "Naerata ometi"). Ta on mitmetel rahvusvahelistel filmifestivalidel pälvinud tunnustust kui  parim meespeaosatäitja (1998 Anapa rahvusvaheline filmifestival; 1999 Roueni ja Minski rahvusvaheline filmifestival).

Tartu Uues teatris on Evald Aavik mänginud Ott Aardami lavastuses "Sadama võim" ning praegu on tal erinevad rollid lavastuses "Ird, K".

Lavastus “IRD, K” on  Eesti teatriajaloo vastuoluliseimast mehest Kaarel Irdist (1909–1986). Pätt ja kommunist, lavastaja ja teatriehitaja, kelleta poleks Tartu linn ja Vanemuise teater sellised, nagu me neid tunneme.
Mängivad Nero Urke, Katrin Pärn, Maarja Jakobson, Evald Aavik, Robert Annus  (Teater Vanemuine) ja Juss Haasma.  Autor-lavastaja Ivar Põllu, kunstnik Kristiina Põllu, valguskunstnik Taavi Toom.

Piletid  (12.-/10.-) müügil Piletimaailma ja Piletilevi müügipunktides ja internetikioskites, samuti – kui pileteid jätkub – pool tundi enne etenduse algust kohapeal.
Järgmised “Ird, K” etendused toimuvad 28. veebruaril ning 1. ja 2. märtsil Genialistide Klubis Lai 37taga.

Katrin Maimik
Tartu Uue Teatri PR
[email protected]
+37256502721
www.uusteater.ee