Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu Uus Teater sõidab “Loodiga” Lätti

08.12.2022 12:03

Detsembris 2022 jõuab Renate Keerdi ja Tartu Uue Teatri lavastus “Lood” Läti publiku ette. Riias Gertrudes Ielas Teatris antakse etendused 14. ja 15. detsembril.

Renate Keerdi lavastus "Lood" esietendus Tartu Uues Teatris 2021. aasta sügisel. Käesoleval aastal oli "Lood" ka Eesti kaasaegse etenduskunsti esitlusfestivali draamamaa.weekend kavas, kus pälvis väliskuraatorite tähelepanu ja positiivse tagasiside, praeguseks on lavastus saanud juba mitu festivalipäringut.

Keerdi lavastusi on varem esitatud paljudel festivalidel nii Euroopas, Skandinaavias kui ka Aasias. Läti publik on Renate Keerdi loominguga juba tuttav – viimati mängiti Lätis, Gertrudes Ielas Teatris Keerdi lavastust "Pung“, mis sai toona väga sooja vastuvõtu osaliseks.

"Loodis" mängivad Tartu Uue Teatri noored näitlejad Ilo-Ann Saarepera, Ekke Hekles, Andreas Aadel, Martin Kork ja külalisena Jan Ehrenberg Tallinna Linnateatrist. Etendusi mängitakse Lätis eesti keeles, esimesel Riia etendusel on ingliskeelsed subtiitrid ja teisel lätikeelsed subtiitrid. Külalisetendusi Riias toetab Tartu linn.

Pildil stseen lavastusest "Lood". Foto: Gabriela Urm