Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu Uus Teater sai Prahast juurde enam kui poolsada tuhat külastajat

25.10.2023 12:31

2023. aasta suvel toimunud stsenograafia suursündmuse Praha Kvadriennaali PQ2023 mahukad kokkuvõtted on tehtud. Saadetud statistikast selgus, et Eestit esindanud Tartu Uue Teatri memoriaali “Eternity” käis vaatamas 60 898 inimest.

Tartu Uue Teatri loodud ekspositsioon "Eternity" on vabaõhulavastuse “Serafima+Bogdan” lavaruumist tõukuv kogemusruum. Selle ruumi peategelane on igavene võsa, mis pole kunagi kellegi poolt ega vastu, vaid mis kasvab ühtmoodi peale nii lillepeenrale kui lahinguväljale.

Ekspositsioon andis külastajale haruldase võimaluse kogeda “Serafima+Bogdan” lava ja kujundust nii vaataja, näitleja, linnu kui ka looduse vaatepunktist. See oli monument lavakujunduse sündmusväärtuse hääbumisele ja tagasi looduseks muutumisele: võsa kasvab edasi ning tegelaste kannatustest saavad vaid viirastused.

“Eternity” autorid on kunstnik Kristiina Põllu, kuraator-kunstnik Ivar Põllu ja insener-kunstnik Rene Liivamägi, produtsent Maarja Mänd.

Praha Kvadriennaal on üle nelja aasta toimuv rahvusvaheline stsenograafia suursündmus, mis toob kokku nii professionaalsed lavakunstnikud kui tudengid üle maailma. Näitus toimub 1967. aastast, Eesti väljapanek on Eesti Lavastuskunstnike Liidu eestvedamisel esindatud olnud kvadriennaalil alates 1994. aastast. 15. Praha Kvadriennaal PQ2023 toimus 8. kuni 18. juunini 2023. Eesti Lavastuskunstnike Liidu korraldatud konkursi tulemusel kureeris maade ja regioonide näitust kogemusruumiga "Eternity" Tartu Uus Teater. "Eternity" oli eestlastele vaatamiseks väljas Eesti Rahva Muuseumis teatrifestivali Draama ajal.

Eesti osalemist Praha Kvadriennaalil vahendab Eesti Lavastuskunstnike Liit. "Eternity" valmimist ja Prahasse viimist toetasid Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Tartu linn ja Raitwood.

Pildil ekspositsioon "Eternity" külastajatega. Foto: Viktor Tucek