Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu Uus Teater kutsub laulma ja uuslavastuses osalema

18.11.2013 09:44

29. novembril esietendub Tartu Uues Teatris Ivar Põllu lavastus „Äralennuväli“. Selle tarbeks vajab teater abi inimestelt, kes on valmis oma hääle ja näoga panustama lavastuse sündi.
Tartu Uus Teater vajab lavastuse jaoks inimeste endi üles võetud videoid, milles nad laulavad traditsionaali „Kas tunned maad“ (tuntud ka kui „Kodumaa“). Tartu Uue Teatri kodulehelt (http://www.uusteater.ee/?page_id=1909) on võimalik alla laadida tekst ja noodid. Valida saab sobiliku häälerühma. Kõrvaklappidega heliriba kuulates palutakse salvestada endast video kaasa laulmas. Seda võib teha kodus või mistahes teises meeldivas ümbruses. Kellel kodus salvestamise võimalust pole, aga sooviks ikka kaasa lüüa, palutakse teatrile teada anda ning neile leitakse võimalus.

Video palutakse edastada aadressile tere@uusteater.ee, kuhu võib pöörduda ka kõikvõimalikke muude küsimustega. Viimane osalemiskuupäev on 24. november. Teater lubab, et saadetud laule ja salvestusi kasutatakse austusväärselt ja ainult lavastuse „Äralennuväli“ kontekstis.

Kõigi salvestiste saatjate nimed trükitakse lavastuse kavalehele ja mainitakse koduleheküljel. Salvestiste saatjate vahel loositakse välja 15 priipiletit “Äralennuvälja” vabalt valitud etendusele, ülejäänutele on garanteeritud sõbrapilet.

Ivar Põllu uuslavastus "Äralennuväli" oli on uurimus Eestist lahkuvatest inimestest. Ja mahajääjatest. Ja allesjäävast. See on uurimus rahulolematusest, lahkumisest, mahajäämisest ja ärakadumisest. See on lugu Eestist, mis on teel Välis-Eestiks. See on lugu eestlastest, kellest on saamas liivlased. See on lugu kohalolust, millest on saamas äraolu.
Näidendi autor on Mart Aas, kunstnik Kristiina Põllu, videokunstnik Henry Griin, valguskunstnik Rene Liivamägi, muusikaline kujundaja Ardo-Ran Varres. Mängivad Ardo-Ran Varres, Helgur Rosenthal, Katrin Pärn, Kristel Leesmend ja Evald Aavik.

Teate edastas:

Katrin Maimik
+37256502721
press@uusteater.ee
Tartu Uus Teater
Lai 37 Tartu
www.uusteater.ee