Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu Uus Teater kogub lastelavastuse “Siil udus” tarbeks vanu kudumeid

18.03.2014 16:35

Siil udus
Too oma päevinäinud kampsunid Tartu Uue Teatri lastelavastuse „Siil udus“ lavamaailma looma.

Tartu Uues Teatris esietendub 12. aprillil Leino Rei lastelavastus „Siil udus“. Lavastus põhineb Sergei Kozlovi samanimelisel lasteraamatul, mis on kindlal kohal mitme põlvkonna emotsionaalses mälus.

Lavastaja Leino Rei, kunstnik Kristiina Põllu ja helilooja Ardo Ran Varres uurivad, kuidas võiks siili ja karupoja lugu edasi anda teatris. Udus on nägemine on piiratud ja teravduvad muud meeled - eeskätt kuulmine. Enamus näiliselt väikeseid, kuid Siili jaoks suuri sündmusi, millega ta teel sõbra juurde kokku puutub, jõuavadki kohale just häälte ning helide kaudu. Lavastus on sobilik lastele alates neljandast eluaastast, samuti nende vanematele ja vanavanematele.

Siit ka üleskutse rahvale – Tartu Uus Teater kogub lavakujunduse tarbeks ühevärvilisi loodustoonides vanu kudumeid, millest valmib looduskeskkond. Kõik samblavärvi rohelised ja puukoorevärvi pruunid päevinäinud kampsunid, kivihallid mütsid ja loodusvärvides sõrmikuid, mis kevadise suurpuhastuse käigus ripakile jäävad, on oodatud teatrisse, kus nad uue olemise saavad. Eriti oodatud on palmikkoes ja nupulised kudumid. Kirjud ja mustrilised jäävad seekord koju kappi. Kudumeid võib tuua kuni märtsi lõpuni Tartu Uue Teatri kohvik-piletikassasse, mis on avatud teisipäevast reedeni kell 11.00-17.00.