Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu Uus Teater gastroleerib Tallinnas

23.04.2013 14:49

23. aprillil kell 11, 13 ja 19.30 ning 24. aprillil kell 11 ja 13
etendub Salme Reegi nimelisele auhinnale nomineeritud lastelavastus „Hans ja Grete…“ Lapsed saavad kogeda varjuteatri salapärast maailma ning lähedalt näha, kui lihtsate asjadega on võimalik ruumi muuta ja elavaid kujutluspilte luua.
Lavastajad, kujundajad, esitajad Kristel Leesmend ja Siim Angerpikk. Lavastus on mõeldud 4–8-aastastele lastele, kuid sobib kõigile ja kestab 50 min.

25. ja 26. aprillil kell 19.30
toimub Tallinna esietendus uuslavastusele „Keskea rõõmud“. Autorid-esitajad-kujundajad Katrin Pärn, Piret Simson, Janek Joost, Margus Prangel. Lavastaja Ingomar Vihmar, dramaturg Ivar Põllu.

Kui lapsed on väikesed, siis tundub, et suureks saades võivad nad teha seda, mis tahavad. Aga tegelikult suureks saades kaugenevad nad sellest võimalusest palju rohkem. Meie keskea rõõm on – vähemalt selle etenduse raames – teha, mis me tahame. Igal etendusel. Ilma süütundeta, ilma häbita, ilma hirmuta – või noh, minimaalse häbi ja hirmuga. HOIATUS! Lavastus on valminud koostöös Jumalaga ning näitlejad ei pruugi teada, mis nad teevad või anda endale aru, kus nad on.

28. ja 29. aprillil kell 19.30 toimuvad Kanuti GIldi SAALis mitmes kategoorias nomineeritud ning tunnustatud lavastuse „Vanemuise biitlid“ lisaetendused. Mängivad Maarja Jakobson, Maarja Mitt (Vanemuine), Nero Urke, Helgur Rosenthal. Autor-lavastaja Ivar Põllu, kunstnik Kristiina Põllu, valguskunstnik Rene Liivamägi.

Teatriuuendus nõukogude Tartus on ilmselt kõige mütologiseeritum periood eesti teatris. Lavastus “Vanemuise biitlid” olemasolevale uut infot juurde ei lisa, küll aga viskab tõed, valed ja kuulujutud võrdsete lähteandmetena ühte patta.
Tulemuseks on mänguline teatriuurimus, kus on olemas nii teatrist jutustava lavastuse tundemärgid (ümberriietumised, tagaajamised, partnerivahetused, ekstaas, esoteerika jm) kui ka teadusliku uurimuse tunnused (eri vaatenurgad, tsitaadid, meetodid, range ülesehitus jm).


Piletid eelmüügis Piletimaailmas ja Piletilevis.