Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu Uus Teater alustab poliitilise teatri projekti

03.06.2009 10:51

Teisipäeval, 9. juunil alustab Tartu Uus Teater mitmefaasilise poliitilise teatri projekti "Kolm värvi. Eesti" esimese osaga "Kolm värvi. Eesti 2009. Sinine" (avalikud intervjuud ühiskonna võtmetegelastega).

"Kolm värvi. Eesti" on Tartu Uue Teatri kolmeaastane laiaulatuslik poliitilise teatri projekt, ülesandeks Eesti poliitilise elu kaardistamine ja analüüsimine.

Projekti esimene faas "Kolm värvi. Eesti 2009. Sinine" koosneb Tartus ja Tallinnas toimuvatest avalikest intervjuudest ühiskonna võtmetegelastega. Projekti lavastaja ning avafaasi intervjueerija Andres Keili sõnutsi ei ole eesmärgiks mõnele poliitilisele jõule "ära teha", vaid kõiki võrdsetel alustel koheldes maailmavaadet kaardistada ja seejärel maailmavaatelistest erinevustest lähtuvaid erinevaid poliitilisi otsuseid ning nende põhjuseid pärida.

Kõik intervjuud salvestatakse ning need jäävad üldsusele kättesaadavaks, juhatades projekti järgmisesse, audiovisuaalsesse kommentaariumi faasi "Kolm värvi. Eesti 2010. Must", mille põhisündmuseks on internetis kommenteeritavate katkete kõrval Tartus Genialistide Klubis ja Tallinnas Kanuti Gildi SAALis linastuv esimese faasi intervjuudel põhinev film.

Projekt kulmineerub kahe aasta pärast, kui Tartu Uues Teatris esietendub Andres Keili lavastus "Kolm värvi. Eesti 2011. Valge", mille tekst koosneb 2009. aasta intervjuudest, parteide valimisprogrammidest, nende juhtide intervjuudest meedias, erinevate elualade spetsialistide kommentaaridest valimislubaduste kohta, valimisreklaamidest ning terve mõistuse häälest.

Tartu Uue Teatri eesmärk on vaadata, mismoodi Eesti poliitiline mõtlemine, lubadused, lahendused ja retoorika kahe aasta jooksul muutuvad. "Keegi meist ei tea, milline on majanduslik või poliitiline olukord kahe aasta pärast, aga kõigil meil on mälu ja välja öeldud ning salvestatud sõna 2009. aastast," ütleb Andres Keil.

Projekt saab avalöögi 9. juunil Tartus Genialistide Klubis Keskerakonna aseesimehe Kadri Simsoni avaliku intervjuuga. Küsib Andres Keil.

Sissepääs prii.

Juunikuised kohtumised:
T 9. juuni kell 20 Genialistide Klubi
Kadri Simson, Keskerakonna aseesimees

K 10. juuni kell 18 Kanuti Gildi SAAL
Indrek Neivelt, majandustegelane

K 10. juuni kell 20 Kanuti Gildi SAAL
Mart Laar, Isamaa ja Res Publica Liidu esimees

R 12. juuni kell 20 Kanuti Gildi SAAL
Marek Strandberg, erakonna Eestimaa Rohelised esimene eestkõneleja

T 16. juuni kell 20 Genialistide Klubi
Marju Lauristin, sotsiaalteadlane

K 17 juuni kell 18 Kanuti Gildi SAAL
Jüri Pihl, Eesti Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees

K 17. juuni kell 20 Kanuti Gildi SAAL
Urmas Paet, Eesti Reformierakonna aseesimees

N 18. juuni kell 20 Genialistide Klubi
Laine Jänes, kultuuriminister

---
Tartu Uus Teater
Maarja Mänd
projektijuht

+372 52 17 572
www.uusteater.ee