Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu Uus Teater alustab IV hooaega

28.09.2011 12:14

Tartu Uus TeaterTartu Uus Teater mängib IV hooajal enamasti etendusi Tartust väljas, kuna puudub endiselt lootus oma mängupaigale.

Sel pühapäeval , 2. oktoobril kell 19 alustab Tartu Uus Teater oma uut hooaega Urmas Vadi lavastusega “Peeter Volkonski viimane suudlus”, mida mängitakse Genialistide Klubis. Hooaeg jätkub Vadi lavastuse “Rein Pakk otsib naist!” etendustega 10. ja 11. oktoobril Tartus ning gastrollidega Rakverre, Tallinna ning Pärnu, kus mängitakse pea kõiki  praegu Uue Teatri repertuaaris olevaid lavastusi.

“IV hooaeg on Tartu Uue Teatri jaoks pöördeline. Tartu Ülikooli ja Tartu linna poolse pimesikumängu tulemusel pole Tartu Uuel Teatril Tartus mängupaika, ehkki ülikooli ja linna juhtivametnike otsustusvõime ja väiksemagi poliitilise tahte olemasolul oleks Tartusse sündinud uus teatrimaja, mis oleks tunduvalt rikastanud Tartu kultuurielu.
Nüüd on Tartu Uuest Teatrist saanud tõesti organisatsioon, mille server asub Tartus, kuid mis tegutseb kõikjal mujal.  Nii on varsti ka Tartu publikul võimalus näha Uut Teatrit ainult mujal Eestis, ” kommenteerib olukorda teatrijuht Ivar Põllu.

Uue Teatri IV hooaja ainuke Tartus toimuv esietendus on novembri lõpus valmiv "Raudmees. Odysseuse eksirännakud", mis on muusikaline lavastus Gunnar Grapsi elust ja loomingust. Hooaja 3 järgmist uuslavastust esietenduvad Tartust väljas, ilmselt Tallinnas ("Vanemuise biitlid"), Varbusel Maanteemuuseumis ja Pärnus. 

Katrin Maimik
Tartu Uue Teatri PR
press@uusteater.ee
+37256502721
www.uusteater.ee